Gündem Haberleri

  Nescafe’nin açıklaması

  Hürriyet Haber
  22.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  GAZETEMİZDE 15 Aralık Cuma günü yayımlanan ‘‘Soygunda Nescafe taktiği’’ adlı haber üzerine Nescafe firmasından bir açıklama gönderildi. Açıklama şöyle:

  ‘‘Son yıllarda meydana gelen ürün tanıtma bahanesiyle evleri soyma girişimleri, başta tüketiciler olmak üzere firmalara da hayli üzüntü vermektedir. Konuyla ilgili olarak tüketici hatlarını arayan vatandaşlar, bu tip olayların sıkı takip edilerek özellikle de tanınmış markaların ismini kullanarak suç işleyenlere ağır cezalar verilmesini talep ettiler.

  Nesafe adını kullanarak geçtiğimiz hafta meydana gelen olayla ilgili olarak tüketicileri uyaran Nescafe yöneticileri şunları söylediler:

  'Bu tarzdaki olaylarda tüketicilerimizi zor duruma sokmamak amacıyla, ürün tanıtım aktivitelerimizi birebir ev ziyaretleriyle değil, tamamen tüketicilerimizin toplu olarak bulundukları ortamlarda (ütniversiteler, stadyumlar, otobüs durakları, tiyatrolar vs.) noktalarda yapıyoruz. Ne şirketimizin ne de Nescafe tanıtım ekiplerinin bu olayla hiçbir ilgisi yoktur. Türkiye'nin bir numaralı kahve markası Nescafe'nin adını kullanarak soygun yapması hepimiz ve özellikle tüketicilerimizi çok üzmüştür’’.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı