Gündem Haberleri

  Nereniz yeni

  Hakan AKPINAR / ANKARA
  28.07.2001 - 01:40 | Son Güncelleme:

  Yenilikçiler'in sağda yeni bir oluşum planlarının ‘‘hayal’’ olduğunu söyleyen Çiller, ‘‘Bunların neresi yeni? Hepsi de eski siyasetçi, yıllardır siyasette var olan isimler’’ dedi.

  DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, Anayasa Mahkemesi'nin FP'yi kapatmasının ardından Necmettin Erbakan ekibi ile yollarını ayıran Yenilikçiler'e tepki gösterdi. Yenilikçiler'in sağda yeni bir oluşum planlarının ‘‘hayal’’ olduğunu söyleyen Çiller, Recep Tayyip Erdoğan'a mesaj göndererek, ‘‘Bunların neresi yeni? Hepsi de eski siyasetçi, yıllardır siyasette var olan isimler. Biz bu davaya inananlarla yürümeye devam edeceğiz. Hiç bir yere varamazlar. Başarılı olabileceklerini sanmıyorum. Sağda yeni oluşum, yeni bir umut diyorlar. Hayal bunlar’’ dedi. Çiller, Yenilikçiler'in transfer planları ve DYP'den milletvekili koparma hesapları hakkında kendisine bilgi veren kurmaylarına, ‘‘Siz işinize bakın, halkla daha çok iç içe olun. Seçim bölgelerinizi gezmeye devam edin. Partimizden ayrılan arkadaşların kendi takdiri ve tercihidir yaptıkları seçimler. Kendilerini de partiyi de rahatlatmışlardır’’ dedi. DYP kurmayları, Çiller'in ‘‘partiyi rahatlattı’’ sözleriyle kastettiği milletvekilinin, DYP'den ayrılarak Yenilikçiler'e katılan Kocaeli Milletvekili Meral Akşener olduğunu belirttiler.

  AKŞENER'E KARŞI MARKAJ

  Çiller'in talimatı ile Yenilikçiler'in safına milletvekili kazandırmak için çalışan Akşener'e karşı markaj hareketi başlatıldı. Akşener'in bazı DYP'lilerle temasa geçtiği ve Yenilikçi kanat için transfer çalışmaları yaptığını öğrenen DYP yönetimi, ayrılmaya eğilimli milletvekilleri ile birebir görüşmeler yapmaya başladılar. Tayyip Erdoğan'ın göz diktiği DYP'li Rıza Akçalı, Mehmet Gözlükaya ve Nevzat Ercan Yenilikçi kanada, ‘‘Partimizden ayrılmayacağız’’ mesajı verdi. Geçen çarşamba Çiller başkanlığından toplanan DYP Grubu'na tam 76 milletvekili katıldı. Milletvekillerinin çoğunluğunun grupta hazır bulunması Çiller'e moral kazandırdı. Çiller, aynı akşam Patalya Oteli'nde milletvekilleri ile yemek yedi ve ‘‘Birlik-beraberlik’’ mesajı verdi.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı