GeriGündem Hangi illerde deprem oldu? | 14 Nisan Kandilli son depremler listesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hangi illerde deprem oldu? | 14 Nisan Kandilli son depremler listesi

Hangi illerde deprem oldu? | 14 Nisan Kandilli son depremler listesi

Kandilli'den alınan verilere göre Çankırı Ortabayındır merkezli Richter ölçeğine göre 3,6 şiddetinde deprem meydana geldi. Depremle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, ilde vatandaşlar korku yaşadı. Bununla beraber vatandaşlar da yurt genelinde meydana gelen depremleri araştırmaya başladı. İşte, Kandilli'nin verilerine göre 14 Nisan'da meydana gelen depremler listesi

Türkiye deprem haberleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Ülkemizin farklı bölgelerinde ve illerinde yaşanan depremler, yakın il ve ilçelerde de hissediliyor. Peki, bugün nerelerde deprem oldu? İşte, 14 Nisan tarihli deprem haberleri.

ÇANKIRI'DA 3,6 ŞİDDETİNDE DEPREM

Hafta sonunun en şiddetli deprem haberleri Aydın ve Antalya’dan geldi. Kısa süreli panik yaratan deprem nedeniyle bazı vatandaşların sokağa çıktığı görüldü. İşte, son depremlere dair bilgiler ve büyüklü-küçüklü depremlerin listesi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün internet sitesinden alınan bilgiye göre Çankırı Ortabayındır merkezli bir deprem meydana geldi.

Yerin 5 kilometre altında saat 22.27'de meydana gelen depremin büyüklüğü 3.6 olarak ölçüldü.


ANTALYA’DA 3.8 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi'nin verilerine göre Akdeniz'de Richter Ölçeği'ne göre 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında saat 11.51'de kaydedilen deprem, 35.3 kilometre derinlikte meydana geldi.

AYDIN’DA 3,8 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 01.24'te merkez üssü Söke ilçesi olan 3,8 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Sarsıntının, yerin yaklaşık 6,9 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirlendi.
Deprem nedeniyle bazı vatandaşların sokağa çıktığı görüldü.

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle