Gündem Haberleri

  Neredeyse Cem’i tahliye edecekler

  Eyüp SERBEST-Fatma AKSU / İSTANBUL
  05.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Münevver Karabulut cinayeti davasının son duruşmasında Cem Garipoğlu hariç tüm zanlıların tahliye edilmesi, Karabulut ailesinin büyük tepkisine yol açtı. “Neredeyse Cem’i bile tahliye edecekler” diye isyan eden aile, baba Garipoğlu’na yurtdışı yasağı koymayan mahkeme başkanı Bayraktaroğlu için reddi hakim talebinde bulundu.

  BAŞI kesilerek öldürüldükten sonra cesedi Etiler’de bir çöp konteynerine atılan Münevver Karabulut’un ailesi, cinayete iştirakten müebbet istemiyle yargılanan Cem Garipoğlu’nun babası Mehmet Nida Garipoğlu’nun 30 Nisan’daki duruşmada tahliye edilmesinin ardından dün reddi hakim talebinde bulundu. Süreyya ve Nagihan Karabulut imzalarını taşıyan reddi hakim dilekçesinde, özetle şunlar söylendi:

  ‘Başkan CD’yi bile izlemedi’

  “Avukatımız bir gün önce mahkemeyle konuşmuştu. Kızımla ilgili görüntüleri CD olarak gösterecek ve iddialarını sunacaktı. Karşı tarafın itirazı yüzünden sunamadık. CD gösterilseydi mahkeme tahliye kararı veremeyecekti. İki gömlek ve bir içlikte kızımın kanı var. Onu giyenin baba olduğu adli tıp raporlarıyla sabit. Cinayete iştirakten yargılanan biri ikinci celsede tahliye ediliyor. Neredeyse Cem’i bile tahliye edecekler. Mahkeme Başkanı Mevlüt Bayraktaroğlu’nun Adana Ceyhan’da ceza hakimliği yaptığı tespit edilmiştir. Karşı taraf da Adana Ceyhanlı’dır. O dönemden hâlâ devam eden ilişkileri olduğuna dair duyumlar aldık. Bu nedenle mahkemenin reddini istiyoruz.”
  /images/100/0x0/55eb5725f018fbb8f8bafa8f
  ‘Babaya yurtdışı yasağı neden yok’

  REDDİ hakim dilekçesinde anne ve baba Nagihan ve Süreyya Karabulut, şu tepkileri de gösterdi: “Mahkeme Başkanı Mevlüt Bayraktaroğlu, yurtdışı yasağı da koymuyor. Müebbetten yargılanan birine nasıl yurtdışı yasağı koymazsın? Tülay Makbule Garipoğlu’nun da ifadelerini yönlendiriyor. Kendi istediklerini tutanağa geçiriyor. Yani kanaatini yargılama devam ederken ortaya koyuyor. İhsası rey var burada. Kararını peşinen ortaya koyan bir kimsenin mahkemenin başında bulunmaya yeri yok.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı