Gündem Haberleri

  Nepal’de 4 Türk dolandırıcılıktan tutuklandı

  KATMANDU, (DHA)
  20.02.2006 - 14:57 | Son Güncelleme:

  Nepal’in başkenti Katmandu’da polis son 3 yılda, işadamlarını yaklaşık 15 milyon Nepal Rupisi (300 bin YTL) dolandırdığı iddiasıyla 4 Türk vatandaşının tutukladığını açıkladı. Biri kadın, 4 Türkün, kurbanlardan birinin ihbarı sonucu, polis noktasında yapılan aramalar sırasında yakalandığı belirtildi.

  Tutuklanan Türklerin kimlikleri Feride İdil Kartel (41), Aydın Ömer (28), Kenan Kararsız (30) ve Firuzeca Kır (42) olarak açıklandı. Tutukluların çok iyi İngilizce ve Hindu dili konuştuğu belirtildi. Polis yetkilileri, çete olarak faaliyet gösterdiklerini iddia ettikleri 4 Türkün, ülkenin değişik bölgelerinde işadamlarına kendilerini döviz alım satım işi yapan kişiler olarak tanıtıp dolandıklarını belirttiler.

  KURBANLARINI KLOROFORMLA UYUTTULAR

  Kurbanlarını kloroformla uyutarak paraları alıp kaçan çete üyelerinin, ülkenin Chabahil, Indrachowk, Bishal Bazaar, Naya Baneshwor, Tinkune ve Jamal bölgelerinde işadamlarını ’para bozma’ bahanesiyle dolandırdığı ifade edildi.
  Nepalli polis yetkilileri, yakalanan Türk çetesinin benzer suçları, Bangladeş, Afganistan, Kamboçya Hindistan ve Mairitus’ta da işlediğini iddia etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı