Gündem Haberleri

  Neo-Naziler İnternet’te

  Hürriyet Haber
  06.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sonsuz bir ‘‘ifade özgürlüğü’’ getiren, dünyanın hemen her yerindeki milyarlarca insana anında ulaşabilen İnternet'in hızlı ve geniş iletişim imkanını Neo-Naziler, çirkin propagandalarına alet etmeye başladılar. bu nedenle Neo-Naziler, zaman zaman takibata da uğruyorlar.

  Fransa'nın Toulon kentinde ortaya çıkarılan bir ‘‘kafatasçı’’ grubunun arkasında, 24 yaşında bir ‘‘bilgisayar dehası’’nın çıkması, kimseyi şaşırtmadı. Polisin ‘‘İnternet'in Bill Gates'i’’ adını taktığı Eric Monnier adlı fizik öğrencisinin bilgisayarında, müthiş bir programla gizlenmiş ırkçı belgeler ele geçti.

  Aynı şekilde, Londra'da yakalanan, kendilerine ‘‘Charlemagne Hammer Skinheads’’ adı veren dazlak grubunun lideri Herve Guttuso da Londra'da tutuklandı. Hem Adolf Hitler'e, hem şeytana tapan ve sayıları 200'e varan bu grup, Wotan (Ari Irkın İradesi) adlı dergiyi de yayınlıyordu. ABD'ye, İngiltere'ye, Kanada'ya, Doğu Avrupa'ya ve daha onlarca ülkeye yayılmış olan bu Neo-Nazi grup, teröre de bulaşmış durumda. Yahudi mezarlıklarını tahrip eden, bombalı mektuplar gönderen, şeytana tapan Naziler, İnternet'in imkanlarından faydalanmayı çok iyi biliyorlar.

  KU KLUX KLAN BAĞLANTISI

  FBI, yıllardır Lerry W. Harris'in peşindeydi. 1995 yılının Mayıs ayında bir ecza laboratuvarına ‘‘yersina pestis’’ adıyla bilinen bir veba bakterisi sipariş etti. FBI şişelere daha postada el koydu. Harris'in evinde yapılan aramada ise iki suikast tüfeği, patlayıcılar, bol bol Nazi propagandası yapan dokümanlar ve Truner Diaries Dergisi bulundu. Söz konusu dergi, 169 kişinin ölümüne sebep olan Oklahoma bombacısı Timothy McVeight'e de ilham kaynağı olmuştu. Lerry W. Harris, iki yıl önce ırkçı sözleri ve Bill Clinton'a ölüm tehdidinde bulunmaktan Ohio Üniversitesi'nden atılmıştı. Larry Harris, geçtiğimiz günlerde William Leavitt ile birlikte şarbon mikrobu bulundurdukları için şüphe üzerine tutuklandı. Terörist değil, araştırmacı olduklarını söyleyince serbest bırakıldılar. Ancak daha sonra her ikisinin de ‘‘Christian Identity’’ (Hıristiyan Kimliği) grubuna dahil oldukları anlaşıldı. ‘‘İki tohum teorisi’’ni benimseyen bu ırkçılar, Tanrı'nın önce aşağılık ırkları, yani beyaz olmayan insanları ‘‘deneme için’’ yarattığına, sonra da Adem ile Havva'yı yarattığına inanıyor. Yine bu grubun inanışına göre Adem'le havva'nın çocukları, yani Kabil'in soyundan gelen iyiler beyaz ırkı, ‘‘katil’’ Habil'in soyundan gelenler ise Yahudileri oluşturdu. Şimdi ABD'deki güvenlik birimleri, ırkçıların Ku Klux Klan örgütüyle olan bağlantısını soruşturuyor.

  Özellikle ABD'de faaliyek gösteren ırkçılar, zencileri hedef alan İnternet sayfaları hazırlıyor. Bu sayfalarda zenciler ‘‘Soru: Bir zenci için en zor an nedir? Cevap: Beynini zorladığı an...’’ türü anlamsız esprilerle aşağılanıyor.

  Giderek yaygınlaşan İnternet'te sörf yapanlar, genellikle çok hoş, bazen de gayet ‘‘nahoş’’ sürprizlerle karşılaşıyor. 21'inci yüzyılda iletişime damgasını vuracağına kesin gözüyle bakılan İnternet'in gücünü keşfedenlerin arasında Neo-Naziler de yer alıyor.

  Clinton'ın listesi

  İnternet'teki Neo-Nazi sayfasında ‘‘Clinton'ın Listesi-Amerika'yı Yöneten Yahudiler’’ başlığı altında müthiş bir liste yer alıyor. Listede Dışişleri Bakanı Madeline Albright'tan CIA başkanı George Ternet'ye kadar, ABD'nin en üst düzeydeki bütün yöneticilerinin isimleri yer alıyor. Bir ABD bayrağı üzerine yazılan isimler, bir ‘‘ölüm listesi’’ gibi gösterilmekte...


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı