Gündem Haberleri

  Nemutlu davası yine iptal

  AA
  06.12.2014 - 01:51 | Son Güncelleme:

  Erzurum’da antrenman sırasında düşerek hayatını kaybeden milli kayakçı Aslı Nemutlu'nun ölümüyle ilgili Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık'ın da aralarında bulunduğu 16 kişinin yargılandığı davada alınan keşif kararı, bilirkişinin mazeret bildirmesi ve yeni bilirkişi atanamaması nedeniyle bir kez daha iptal edildi.

  Nemutlu’nun, 12 Ocak 2012’de antrenman yaparken geçirdiği kaza sonucu ölmesinin ardından Ayık’ın da aralarında bulunduğu 7 kişi hakkında “taksirle ölüme sebebiyet vermek” suçundan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Olayla ilgili ikinci iddianamede ise 9 kamu görevlisi hakkında “görevi kötüye kullanmak” suçundan 2’şer yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

  BİLİRKİŞİ BULUNAMIYOR

  Erzurum 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde 16 Eylül’deki duruşmada bilirkişi heyeti belirlenmiş, 6 Aralık’ta keşif yapılması kararlaştırılmıştı. Ancak 2 gün önce heyettekilerden bir kişi sınavları dolayısıyla keşfe katılamayacağını mahkemeye iletti. Yeni bilirkişilerle yapılan görüşmelerden sonuç alamayan mahkeme, sanık avukatlarının 21 Ocak’taki "reddi hakim" itirazının ardından olduğu gibi yine keşfi iptal etti. Nemutlu'nun babası Ahmet Metin Nemutlu, yaptığı açıklamada, bugüne kadar 8 üniversiteden 25 bilirkişiye ulaşıldığını ancak kiminin kabul etmediğini ve kiminin de baskı altında kaldığını ileri sürdü.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı