Gündem Haberleri

  Nehirde facia: En az 10 kayıp

  Engin ÖZMEN (DHA)
  13.02.2018 - 12:59 | Son Güncelleme:

  Edirne’de Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a gitmek isteyen kaçakların botu, alabora oldu. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu en az 10 kişi kaybolurken, arama kurtarma çalışması başlatıldı. İki çocuğun cesedine ulaşıldı.

  Edirne ile Yunanistan arasındaki sınırı oluşturan Meriç Nehri üzerinden karşıya geçmek isteyen, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu kaçakların botu, saat 05.00 sıralarında alabora oldu. Askeri yasak bölgede devrilen bottaki bir kadının Türkçe olarak, "Çocuğumu kurtarın" diye feryat etmesinin ardından nöbetçi askerler AFAD Edirne ekiplerine haber verdi. Meriç Nehri’nde Zodyak botla yapılan aramalarda kaçaklara ait olduğu sanılan bir bot ve bazı giyim eşyaları bulundu.Görgü tanıkları lastik botta 8-10 kişilik bir grubun olduğunu anlattı.

  İKİ ÇOCUK CESEDİ BULUNDU

  Ekipler, nehirde botlarla arama çalışması başlattı. Arama sırasında kaçaklara ait olduğu düşünülen patlamış lastik bot da bulundu. Nehirde su seviyesinin çok yüksek ve akıntının fazla olması nedeniyle AFAD ekipleri yaklaşık 12 kilometrelik bir alanda arama kurtarma çalışmalarını yürüttüğü sırada Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü yakınlarında bir çocuk cesedine ulaşıldı. Aynı noktanın yakınında 3 yaşlarında bir çocuğun daha cesedi bulundu.  Cesetlerin, sabah saatlerinde battığı belirtilen kaçak grubundan olduğu düşünülüyor.

   

  Edirne'de kaçakların botu devrildiEdirne'de Meriç Nehri üzerinden botla Yunanistan'a gitmek isteyen kaçakların botu alabora oldu. Nehirde gözden kaybolan ve aralarında kadın ve çocukların bulunduğu en az 10 kişi için AFAD ekipleri arama kurtarma çalışması başlattı.Edirne ile Yunanistan arasındaki sınırı oluşturan Meriç Nehri üzerinden karşıya geçmek isteyen ve aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu belirtilen bot iddiaya göre alabora oldu. Askeri yasak bölgede devrilen bottaki bir kadının Türkçe olarak 'Çocuğumu kurtarın' diye feryat etmesinin ardından nöbetçi askerler AFAD Edirne ekiplerine haber verdi. Meriç Nehri'nde Zodyak bodla yapılan aramalarda kaçaklara ait olduğu sanılan bir bot ve bazı giyim eşyaları bulundu. Kentte aralıklarla yağan yağmurların ardından debisi yükselen nehirde akıntıya kapıldığı sanılan kaçakları bulmak için AFAD ekiplerince Meriç Nehri'nde başlatılan arama çalışması sürüyor.Yaklaşık 7 saat süren ilk aramalarda bot ve giyim eşyaları dışında en az 10 kişi olduğu düşünülen kaçaklara ait herhangi bir ize rastlanmadı. Ekiplerin Meriç Nehri'ndeki arama çalışmaları sürüyor.
  Etiketler: nehir , facia , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı