Gündem Haberleri

  Nefret tohumları ekiliyor

  Hürriyet Haber
  24.09.2015 - 00:26 | Son Güncelleme:

  HALKLARIN Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, "Halklarımızla el ele vererek bu coğrafyaya hak ettiği ve özlemini duyduğu barışı, kardeşliği, adaleti ve eşitliği getireceğimize olan inancımızla halklarımızın ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramını en içten duygularımızla kutlarız" ifadesini kullandı.

  ACI DOLU GÜNLERDEN GEÇİYORUZ

  Demirtaş ve Yüksekdağ, Kurban Bayramı için yayınladıkları ortak mesajda, bayramın zorlu ve bir o kadar da acı dolu günlerden geçerken karşılandığını hatırlattı, her gün gençler toprağa düşerken evlat acısının ailelerin yüreğini yaktığını vurguladı. “Halklarımız arasına nefret tohumları ekiliyor” denilen mesaja, şöyle devam edildi:

  BAYRAM, BARIŞ VE KARDEŞLİKTİR

  "Ortadoğu beşeri coğrafyası ise insanlığın utanç tablosu barbar ordulara ve bunların iplerini ellerinde tutan iktidar odaklarına karşı varoluş mücadelesi veriyor. Aslında bir inançlar ve halklar bahçesi olması gerekirken adeta bir ateş çemberine dönmüş coğrafyamız için Kurban Bayramı, en başta barış ve kardeşlik demektir. Düşmanlıkların yerini dostluğun, dayanışmanın ve kucaklaşmanın almasıdır. Acı çekenlerin acısına ortak olmaktır."

  ADİL BİR BARIŞ DİLİYORUZ

  Kurban Bayramı vesilesiyle barış ve halkların kardeşliği için edilen duaların kabul olması istenen mesajda, şunlar kaydedildi:
  "Dileğimiz ve mücadelemiz, bayramın özü olan barışın, kardeşlik ve dayanışmanın hayatın tüm alanlarına hakim kılınması, her gün daha da ağırlaşan savaşın yerini adil bir barışa bırakmasıdır. Halklarımızla el ele vererek bu coğrafyaya hak ettiği ve özlemini duyduğu barışı, kardeşliği, adaleti ve eşitliği getireceğimize olan inancımızla halklarımızın ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı en içten duygularımızla kutlarız." m DHA

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı