Gündem Haberleri

  Neden trend oldu - #SizdenKorkmuyoruz, Kilis Valisi, Hikmet Çetinkaya

  Hürriyet Haber
  28.04.2016 - 17:57 | Son Güncelleme:

  Twitter’da bugünün en çok konuşulan başlıklarını sizin için derledik…

  #SizdenKorkmuyoruz, Anayasa Komisyonu
  Sabah saatlerinde en çok konuşulanlar listesinin en tepesinde yer alan #SizdenKorkmuyoruz etiketi, HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili TBMM Anayasa Komisyonu’nda bugün yapılan görüşmelere tepki olarak yayıldı. Aynı şekilde Anayasa Komisyonu ifadesi de sabah saatlerinde trendlere girdi. Görüşmeler sırasında vekillerin arasında çıkan kavgayı da düşünürsek, konu gündemden düşecek gibi görünmüyor.

  Komisyonda kavga çıktı, ara verildiKomisyonda kavga çıktı, ara verildi

  Kilis Valisi
  Kilis’te ve sınırdaki kampta inceleme yapan CHP heyetinin raporunda yer alan ve Kilis Valisi Süleyman Tapsız’a atfedilen, “Benim de can güvenliğim yok. Süpermen değilim, roketleri havada yakalayamam” ifadeleri günün en çok konuşulanları arasına girdi. Kilis Valisi ifadesi de doğal olarak günün trendlerinden biri oldu.

  Kilis Valisi Tapsız: Süpermen değilim roketleri havada yakalayamamKilis Valisi Tapsız: Süpermen değilim roketleri havada yakalayamam

  Hikmet Çetinkaya
  Terör saldırısı sonucu 12 kişinin hayatını kaybettiği Fransız Charlie Hebdo mizah dergisinin çizdiği ve Hz. Muhammed'in tasvir edildiği belirtilen karikatürleri köşelerine taşıyan Cumhuriyet Gazetesi yazarları Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan'ın yargılandığı davada bugün karar çıktı. Çetinkaya ve Karan ikişer yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karana 2 yıl hapis cezasıHikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan'a 2 yıl hapis cezası

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı