Gündem Haberleri

  'Neden tecavüze uğradın' dayağı

  Hürriyet Haber
  19.08.2012 - 11:40 | Son Güncelleme:

  Türkiye’de yaşayan Moğolistan uyruklu sevgilisi Ganbaatar B’nin yanına gelen A.J., bindiği taksici tarafından tecavüze uğradı. Olayı anlatınca da sevgilisi tarafından kemikleri kırılıncaya kadar dövüldü.

  Moğolistan'da yaşayan Ganbaatar B., bir süre önce çalışmak için Türkiye'ye geldi. İstanbul'a yerleşen 23 yaşındaki Ganbaatar B.'nin daveti üzerine geçtiğimiz nisan ayında sevgilisi A.J de yanına geldi. Çift Feriköy'de birlikte yaşamaya başladı. Ancak geçtiğimiz 16 temmuz gecesi yaşananlar sevgilileri mahkemelik etti.

   

  İddiaya göre, olay günü A.J, çağlayanda kız arkadaşlarıyla buluştu. Daha sonra yaşananları Ganbaatar B.ifadesinde şöyle anlattı:

   

  Saat 01.00 sıralarında kapı çaldı. Açar açmaz A.J. kapı önünde bayıldı. İçeri alıp ne olduğunu sorduğumda bana plakasını bilmediği bir taksiye bindiğini Türkçe bilmediği için yol tarif edemediğini daha sonra da sürücünün taksiyi durdurarak kendisine tecavüz ettiğini anlattı.

   

  Duydukları üzerine öfkesini kontrol edemediğini kaydeden Ganbaatar, kız arkadaşını dövmeye başladığını bayılması üzerine bu kez duvara yumruk attığını anlattı. Komşuların haber vermesi üzerine polis ve sağlık ekiplerinin geldiğini ifade eden Ganbaatar B., pişman olduğunu söyledi.

   

  Hastaneye kaldırılan ve hayati tehlikesi bulunan genç kadın tedavi altına alınırken savcılığa sevk edilen sevgili tutuklandı.

   

  Hakkında kemiklerin kırılmasına sebebiyet verecek şekilde yaralama suçundan 9 yıla kadar hapis istenen Ganbaatar serbest bırakıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı