Gündem Haberleri

  Necati Cumalı'nın eşi öldü

  İZMİR, (DHA)
  20.01.2006 - 13:42 | Son Güncelleme:

  Şair ve yazar Necati Cumalı'nın eşi Berin Cumalı (73) dün gece İstanbul'da vefat etti. 21-22 Ocak tarihleri arasında Urla'da yapılacak olan ‘5'inci Necati Cumalı Buluşması’ için Urla'ya gelmeye hazırlanan Berin Cumalı'nın vefatı büyük üzüntü yarattı. Öte yandan, 10 Ocak 2001 yılında hayata veda eden Türk edebiyatının usta kalemlerinden Necati Cumalı için, Urla Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Necati Cumalı Buluşması’ 21 Ocak Cumartesi günü saat 10.30'da Urla Necati Cumalı Anı ve Kültür Evi'nde başlayacak.

  Etkinlikler çevresinde ilk gün Cumalı'nın romanlarından sinemaya uyarlanan ‘Susuz Yaz’ ve ‘Adı Vasfiye’ 2'nci gün ‘Mine’ ve ‘Boş Beşik’ gösterilecek.

  ‘Necati Cumalı Buluşması’na bu yıl yazar, edebiyatçı ve şairlerin  yanı sıra Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Müdürü Vadullah Taş başta olmak üzere Film Yönetmeleri Derneği Başkanı Muzaffer Hiçdurmaz ve Genel Sekreter Yıldırım Yanılmaz, Film Yapımcıları Derneği Başkanı Yılmaz Atadeniz, film yönetmenleri Mustafa Yaşar, Burçak Evren, Mehmet Dinler, Sırrı Gültekin, Agah Özgüç ve Erdoğan Tokatlı'nın yanı sıra Cumalı'nın Susuz Yaz filminde oynayan Meral Orhansoy'un katılması da bekleniyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı