Gündem Haberleri

  'Ne yaptı ulan bu devlet size' diyen o komiser kaçırıldı iddiası

  Hürriyet Haber
  10.09.2015 - 10:03 | Son Güncelleme:

  PKK'nın yayın organları, Yüksekova'da bir şantiyede işçileri yere yatırıp 'Türkün gücünü göreceksiniz. Ne yaptı ulan bu devlet size? Şerefsizler' diyen özel harekat polisinin kaçırıldığını iddia etti. Hakkari Valisi Yakup Canbolat ise bu iddiayı yalanladı.

  Hakkari Valisi Yakup Canbolat, terör örgütü PKK'nın, Yüksekova'da bir polisi kaçırdığı yönünde bazı internet sitelerinde yer alan haberlerin asılsız olduğunu belirtti Vali Yakup Canbolat, yaptığı açıklamada, Yüksekova ilçesinde bir özel harekat polisinin teröristlerce kaçırıldığı haberlerinin gerçek olmadığını söyledi. Haberin provokatif amaçlı olduğunu kaydeden Canbolat, haberin, kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik, kasıtlı olarak yapıldığını ifade etti.

  NE OLMUŞTU?

  Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde bir polis amiri, Yüksekova'da ters kelepçeyle yüz üstü yere yatırılan işçilere, "Ne yaptı ulan size devlet? Şerefsizler" diyerek hakaret etmişti. Görüntülerin devamında amir şu ifadeleri kullanmıştı:

  "Türkiye Cumhuriyeti devletinin gücünü göreceksiniz. Hepinizi tanıyorum ben. Kim ki hainlik yapacak, kim ki ihanet ediyor, karşılığını görecek. Ne yaptı ulan size devlet? Ne yaptı devlet? Hepiniz karşılığını göreceksiniz.Türk'ün gücünü göreceksiniz."

  Ortaya çıkan görüntülerin ardından Başbakanlık ve Hakkari Valiliği soruşturma başlatmıştı. Devam eden soruşturmada ise ikisi işçi dört kişi 'kuvvetli suç şüphesi' iddiasıyla tutuklanmıştı.

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı