Gündem Haberleri

  ’Ne olur oğlun ölmedi deyin’

  Hürriyet Haber
  01.08.2015 - 19:28 | Son Güncelleme:

  Kars'ta PKK’lı teröristlerce yola döşenen mayına basması sonucu şehit olan uzman çavuş 35 yaşındaki Ali Gökçe’nin acı haberi, memleketi Osmaniye’nin Düziçi İlçesi’ndeki baba ocağına ateş düşürdü. Evine gelen ambulaslarla komutanı gören anne Fadime Göçer, "Ne olur oğlun ölmedi deyin" diyerek fenalık geçirdi.

  İlçeye bağlı Ellek Beldesi’nin Arıklar Mahallesi’nde oturan çiftçi 65 yaşındaki Mehmet Gökçe ile 62 yaşındaki eşi Fadime Gökçe’nin evlerinin önüne saat 16.30 sıralarında 2 ambulans gelip, park etti. Oğulları uzman çavuş Ali Gökçe Kars’ta görev yaptığı için son günlerde endişeli olan anne ile baba, ambulansın ardından evine gelen İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Bülent Keskinsoy’u görünce, gözyaşlarına boğuldu. Kapıda Yüzbaşı Bülent Keskinsoy’un karşısına geçen anne Fadime Gökçe, "Ne olur ’Oğlun ölmedi’ deyin" dedikten sonra fenalık geçirdi. Acılı anneye ilk müdahale sağlık ekipleri tarafından yapıldı. Baba Mehmet Gökçe ise sinir krizi geçirdi.

  ’Ne olur oğlun ölmedi deyin’

  DÜN RÜYAMDA GÖRDÜM, BUGÜN ŞEHİT HABERİNİ ALDIM

  Baba Gökçe, oğlunu dün rüyasında gördüğünü belirterek, "Dün oğlumu rüyamda gördüm. Ağacın dibinde oturuyordu. ’Kalk oradan oğlum’ dedim. Baba ’Bana bir şey olmaz, üzerimde çelik yelek var’ dedi. Oğlum ama sana bir şey olmasın da dedim. Bugün de şehit haberini aldım" diye konuştu.

  ’Ne olur oğlun ölmedi deyin’

  Acı haberi duyan komşuları eve gelerek aileyi teselli etmeye çalıştı. Şehidin 2 katlı kerpiç evine Türk bayrakları asıldı. Gökçe ailesinin 10 çocuğundan biri olan evli 2 çocuk babası Ali Gökçe’nin Türk Silahlı Kuvvetleri’ne 2002 yılında katıldığı belirtildi.

  ’Ne olur oğlun ölmedi deyin’ Kağızman'da mayına basan uzman çavuş şehit oldu

  Etiketler: asker , pkk , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı