Gündem Haberleri

  Ne oldu büyük aşkınıza, bitti mi

  Arda AKIN/ANKARA
  18.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sevgilisiyle bir olup annesini, babasını ve ablasını öldürdüğü iddia edilen Gülçin K. çıkarıldığı ilk duruşmada erkek arkadaşını suçlayınca hákim, "Ne oldu büyük aşkınıza, bitti mi" diye sordu. Gençler, hákimin sorusunu yanıtsız bıraktı.

  ANKARA’nın Batıkent semtinde sevgilisi Kemal Bayındır ile birlikte babası Kadir K, annesi Fatma K. ve ablası Nilgün K’yı öldüren Gülçin K. daha önce ayrı açılan davaların birleştirilmesi sonrasında ilk kez hákim önüne çıktı. Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmada Kemal Bayındır da hazır bulundu. Mahkeme, Gülçin K’nın, yaşının küçük olması nedeniyle "gizlilik kararı" aldı.

  KEMAL ÖLDÜRDÜ

  Mahkeme heyeti, Kemal Bayındır’ın geçen duruşmada verdiği ifadeyi Gülçin K’ya okuyarak doğru olup olmadığını sordu. sevgilisi Bayındır’ın "cinayetleri tasarlamadıkları ve genç kızın babasının kendisine saldırması üzerine olayların geliştiği" yönündeki ifadelerini, Gülçin K. yalanladı. Cinayetleri haftalar öncesinde planlayarak işlediklerini söyleyen Gülçin K. "Kemal’in ifadelerinin çoğu gerçek dışı. Ben kimseyi öldürmedim. Sadece ablamı bıçakladım, ama o da ölmemişti. Cinayetlerin hepsini Kemal işledi" dedi./images/100/0x0/55eb4db1f018fbb8f8b89188

  Kemal Bayındır ve Gülçin K.’nın sık sık birbirlerini çok sevdikleri yönünde cümleler kurması üzerine hakim, "Ne oldu büyük aşkınıza? Bitti mi?" diye sordu. Soru karşısında iki genç sessiz kalmayı tercih etti. İddianamede Gülçin K’nın 54 yıldan 72 yıla kadar hapis, Kemal Bayındır’ın da üç kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi isteniyor.

  ÖLÜM ÇIĞLIĞI DUYULMASIN DİYE TV’NİN SESİNİ AÇTI

  İddianamede, Kamil Bayındır’ın baba Kadir K’yı öldürdükten sonra gizli numaradan Gülçin K’yı arayarak, babasını öldürdüğünü haber verdiği belirtildi. Bayındır’ın daha sonra eve gelen anne Fatma K’yı döverek yatak odasına götürdüğü, kendisine engel olmaya çalışan Gülçin’in ablası Nilgün K’yı da ittiği kaydedilen iddianamede, Gülçin’in bu sırada anne ve ablasının çığlıklarının duyulmaması için önce bilgisayarın, sonra televizyonun sesini sonuna kadar açtığı ve daha önceden vestiyerin üzerine hazırladığı bıçakla Nilgün K’ya vurmaya başladığı ifade edildi. İddianamede, Gülçin K’nın yapılan sağlık muayenesinde akli dengesinin yerinde olduğunun belirlendiği de kaydedildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı