GeriGündem Ne ki İsrail
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ne ki İsrail

Ne ki İsrail
refid:21528060 ilişkili resim dosyası

Ankara’da Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ın da katıldığı bir törenle Kudüs Üniversitesi’nden fahri doktora alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’e sert sözlerle yüklendi.

Kudüs Üniversitesi’nin diplomalarının İsrail tarafından kabul edilmediğini hatırlatan Başbakan Erdoğan, “Bırakın tanımasınlar önemli değil. Ne ki israil... Temin ederim ki Türkiye dün olduğu gibi bugün de yarın da Filistin’e ve Filistinlere desteği kesintisiz devam edecektir. Biz Abdülhamid’i asla unutmayız. Onun Filistin’le ilgili tavrı ne ise bizim de tavrımız odur. Türkiye tüm Filistinlileri bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bağrına basmaya devam edecektir” diye konuştu.

Tevrat’la alakaları yok

Mavi Marmara gemisine saldırısı nedeniyle İsrail’e sunduğu özür, tazminat ve Gazze’ye ambargınnun kalkması koşullarını hatırlatan Erdoğan, “İsrail’in sözlerine bugüne kadar güvenmedim, güvenmiyorum. Marmara gemisine yapılandan sonra araya soktukları devlet, hükümet başkanlarına aynı şartları söyledik. Biz Filistin’i açık hapishane olarak görmek istemiyoruz. Eğer siz Tevrat’a tabi iseniz bunun gereğini yapın. Şu andaki İsrail yönetiminin Tevrat’la alakası yoktur. Türkiye başbakanın yarım saat sınırda bekleten İsrail yönetiminin insanlığa bakışı barış olur mu? Bunlardan hiçbir zaman iyi niyet beklemeyin. Ne kadar iyi niyet sunarsak sunalım asla” dedi.

ERDOĞAN'IN KONUŞMASININ TAM METNİ


Yorumları Göster
Yorumları Gizle