Gündem Haberleri

  NCR ile marketten kasiyersiz alışveriş

  Ersu ABLAK
  30.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İyİ bir ATM markası olarak tanınan NCR, bu ayın başında kendi eko sistemini oluşturan iş ortakları, müşterileri ve ilgili gazetecileri Budapeşte’de misafir ederek geleceğe dair vizyonunu paylaştı. Self servis evreni başlığıyla duyurduğu bu vizyona göre gündelik yaşantımızda yardım almaya alıştığımız pek çok işi artık tek başımıza yapacağız. Üstelik bundan da memnun olacağız.

  ATM markası olarak tanıdığımız NCR’nin, Beymen ve Migros gibi şirketlerde yürüttüğü projeler hakkında fazla bilgi sahibi değiliz. Halbuki gelecekte müşteri memnuniyetine yönelik olarak teknoloji kullanımının üst düzeyde olduğu bu tip projeler sayesinde her gün yaptığımız pek çok şeyin farklılaştığını göreceğiz. Örneğin yakın bir gelecekte belki de süpermarketten kasa görevlisine ihtiyaç duymadan aldıklarımızı kendimiz hesaplayıp, paramızı ödeyerek geçeceğiz, hastane benzeri kişisel verilerin çok önemli olduğu yerlerde sisteme kendi bilgilerimizi kendimiz gireceğiz.

  Kendi işini kendin gör

  NCR’nin yaptığı araştırmalar ve yürüttüğü projelerden çıkardığı sonuç dünyanın self servis evrenine doğru gittiği yönünde. NCR CEO’su Bill Nuti genç neslin telefonda, süpermarket sırasında, hastanede veya havaalanı gibi yerlerde başkasını beklemeye tahammülünün giderek azaldığını belirtiyor. Ayrıca aynı kuşağın genişbant İnternet sayesinde tüm işlerini evdeki bilgisayarlarından halletmeye alıştığını söyleyen Nuti, bunun da teknolojiyi içselleştirmiş, biraz daha izole ama daha becerikli bir kuşak yarattığını, bu kuşağın da kendi işini yapmayı sevdiğini belirtiyor. NCR’nin yaptığı araştırmaya göre telefonla servis almış kişilerin yüzde 70’inden fazlası en az bir defa çok memnuniyetsiz kalarak, servisi veren firmadan bir daha alışveriş yapmamış. Nuti, bireylere nasıl çalıştıklarını anlayabilecekleri bir bilişim sistemi ile desteklenen self servis operasyonların şirketlere karlılık olarak değil ama yüksek müşteri memnuniyeti olarak döneceğini söylüyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı