Gündem Haberleri

  NBA yıldızları açılışa katıldı

  A.A.
  03.10.2007 - 17:19 | Son Güncelleme:

  “NBA Europe Live Tour 2007” kapsamında kamp çalışmaları ve Efes Pilsen ile hazırlık maçı yapmak üzere İstanbul'da bulunan NBA Ligi takımlarından Minnesota Timberwolveslı oyuncular, basketbol sahasının açılışına katıldı.

  Minnesota Timberwolves oyuncularından Theo Ratliff ve Ryan Gomes, asistan koç Fred Hoiberg ile eski NBA oyuncusu BJ Armstrong, Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı (TEGV) ve adidas yetkilileriyle birlikte, Fındıkzade Eğitim Parkı'nda yenilenen basketbol sahasının açılışına katılarak, öğrencilerle bir araya geldi.

  NBA Cares ve Adidas işbirliğiyle yenilenen basketbol sahasının açılışında konuşan BJ Armstrong, NBA Europe Live Tour 2007 kapsamında İstanbul'da bulunduklarını belirterek, “Burada bulunmaktan memnunum. Bu sahayı yenileyen NBA ve Adidas'a teşekkür ediyorum” dedi.

  Oyunculardan Ryan Gomes de yepyeni bir sahada basketbol oynamanın keyfini gençlik yıllarından bildiğini kaydederek, “Umarım bu basketbol sahasını kullanmaktan zevk alırsınız. Hayallerinize ulaşmak için zorlu bir çalışma gerekir” diye konuştu.

  Açılışta, konuşmaların ardından Gomes, Ratliff, Amstrong ve Hoiberg, yeni sahada atış, top sürme ve pas verme gibi oyunun temel kurallarıyla ilgili, öğrenciler için kısa bir basketbol eğitimi verdi.

  Açılışa, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Nurdan Şahin, adidas Türkiye Pazarlama Müdürü Müge Çelebiloğlu Acar ve çok sayıda öğrenci katıldı.

  NBA oyuncularına büyük ilgi gösteren öğrenciler, programın sonunda hep birlikte fotoğraf çektirdiler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı