Gündem Haberleri

  Nazi gibi fotoğrafımı çizdiler

  Faik KAPTAN / İSTANBUL
  27.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile Başbakan Tayyip Erdoğan arasındaki ’Gizli anlaşma’ iddiasını ortaya atan Vatan Gazetesi Yazarı, eski CHP milletvekili Zülfü Livaneli, CHP’nin internet sitesinde fotoğrafının üstüne bazı partililer tarafından çarpı atılmasına "Nazi" benzetmesi yaptı.

  Bunun bir hedef gösterme olduğunu belirten Livaneli, "Buna Nazi Almanyası’nda rastlandı. Türkiye’de bazı yayın organları bunu yaptı. Ve hedef gösteriliyor diye kıyamet koptu. Ama hiç kimse kendi arkadaşlarına bunu yapmadı. Deniz Baykal bunu nasıl açıklayacak çok merak ediyorum. CHP’nin bunu yapmış olduğuna gerçekten hálá inanamıyorum. Tüylerim diken diken oluyor" dedi. Siyasete gönüllü girmediğini, davet üzerine ’bir görevdir’ diye girdiğini belirten Livaneli "Ama anladım ki, bu kadar ortalığın karmaşıklaştığı bu kadar kişisel nefretlerle dolu olan, böyle bir bataklıkta yüzmeye kabiliyetim yok. O bakımdan ben sanatıma, kültürüme, eski yaptığım işe geri dönüyorum" diye konuştu.

  BAYKAL KALDIRTTI

  CHP resmi internet sitesine konan ve üzerine çarpı konmuş Zülfü Livaneli fotoğrafı Deniz Baykal’ın da tepkisini çekti. Baykal’ın "yayından çekin" talimatı üzerine sayfayı hazırlatan CHP İletişim Danışmanı Baki Özilhan özür dileyerek, sayfayı yayından çekti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı