Gündem Haberleri

  National Geographic'ten Türk sanatçıya ödül

  Hürriyet Haber
  14.08.2006 - 16:25 | Son Güncelleme:

  National Geographic’in düzenlediği Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda, bir Türk sanatçı Erdal Kınacı’nın çalışması, “İnsan” kategorisinde en iyi yapıt seçildi.

  National Geographic tarafından yerel baskıların işbirliğiyle düzenlenen Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda ödül kazanan yapıtlar belli oldu.

  “Doğa-Yaban Hayatı”, “Gezi-Kültür” ve “İnsan” olmak üzere 3 kategoride düzenlenen yarışmanın “İnsan” kategorisinde, Türkiye’den Erdal Kınacı birinci oldu. National Geographic fotoğrafçısı Jodi Cobb, görsel yönetmen David Griffin ve fotoğraf editörü Susan Welchman’ın jüri üyeliği yaptığı yarışmanın sonucu, 11 Ağustos Cuma günü Washington’da açıklandı.

  Türkiye ayağı Yalçınlar’ın sponsorluğunda gerçekleşen yarışmada, “İnsan” ve “Doğa-Yaban Hayatı” kategorilerinde Erdal Kınacı ile “Gezi-Kültür” kategorisinde Mehmet Doruk, NG Türkiye’nin birincileri oldu.

  Uluslararası finalde büyük ödüle layık görülen Erdal Kınacı, Washington’da bulunan National Geographic Society Merkezi’ne, tüm masraflarının karşılanacağı bir gezi kazandı. Yarışmanın Türkiye ayağında dereceye girenler: www.nationalgeographic.com.tr

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı