Gündem Haberleri

  Natascha hiç görmediği Türk babasını arıyor

  Emine SONUGÜR/KIEL
  11.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Almanya’nın Kiel kentinde yaşayan 20 yaşındaki Natascha Mosberg, hiç görmediği Türk babası Cemalettin Tunç Kızbek’i arıyor.

  Babasını tanıyanların kendisine yardımcı olmasını rica eden Natascha Mosberg, "Babamla ilgili fazla bir şey bilmiyorum. Eğer babamın akrabaları bana onun İstanbul’da olduğunu söylerse, hemen giderim. Lütfen, babamı tanıyanlar veya nerede olduğunu bilenler insanlık adına bana yardımcı olsun" dedi.

  Natascha Mosberg, "Babamla ilgili fazla bilgiye sahip değilim. Küçük yaşlarda Türk babamı çok merak etmedim. Ancak yaşım ilerledikçe onu tanımak ve sarılmak hissi ağır bastı. Annem Monique, babam Cemalettin Tunç Kızbek’le Kiel’de 1986’da tanışmış. İlişkileri 1987’nin başında bitmiş. Annem her zaman babamdan övgüyle söz etti. Ancak babamla ilgili fazla bilgiye sahip olmadığını söyledi" dedi.

  İSTANBUL’DA OLABİLİR

  Natascha, babasının ilk fotoğraflarını annesinin albümünde bulduğunu bildirdi. 18 yaşına geldiğinde Kiel’deki yabancılar dairesine gittiğini anlatan Natascha Mosberg, "Babam Kiel İş Ajansı’ndan işsiz mimar olarak işsizlik parası almış. Fakat son iki yıldır nerede olduğu bilinmiyor. İstanbul’a dönmüş olabilir. Çünkü babam İstanbul doğumlu. Annem gibi 45 yaşında. Ayrıca babamın kendisinden büyük bir kızkardeşi olduğunu annem hatırlıyor. Ama adını bilmiyorum. Ben yalnızca babamla ve akrabalarıyla tanışmak istiyorum. Bana benziyor mu? Benim baba tarafından ne kadar akrabam var? Bunları merak ediyorum. Kendisini görmek, sarılmak ve yılların hasretini gidermek istiyorum. Belki de evlidir ve kardeşlerim vardır, bilemiyorum ama çok merak ediyorum" diye konuştu.

  BANA YARDIM EDİN

  Babası Cemalettin Tunç Kızbek’i bulma konusunda dört yıldır birlikte olduğu erkek arkadaşı Klaas Kindermann’ın da kendisine yardımcı olduğunu vurgulayan Natascha Mosberg, "Hürriyet okurlarının bana yardımcı olmasını gönülden arzu ediyorum" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı