Gündem Haberleri

  Nasıl insanlarla bir aradayız

  İSTANBUL
  20.08.2014 - 12:42 | Son Güncelleme:

  Çöpe atılan yavru ördeği temizlik işçisi kurtardı.

  Pendik’te ayağı kırıldığı için çöp konteynerine atılan yavru ördeği temizlik görevlisi buldu. Ölüme terk edilmiş ördeği çöpten kurtararak insanlık dersi veren Kadir Çelik, ördeği belediye veterinerine götürerek tedavi edilmesinNasıl insanlarla bir aradayızi sağladı.
  Pendik Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü çalışanlarından temizlik işçisi Kadir Çelik, görevli olduğu Pendik sahilinde çöpleri toplarken, çöp konteynerinden bir ses geldiğini fark etti. Konteynere bakan Çelik, kutu içinde çırpınan bir ördek yavrusuyla karşılaştı. Bulunduğu yerden kurtulmaya çalışan ördeğin, bir ayağının da kırık olduğunu gören Çelik yavru ördeği kucaklayıp Pendik Belediyesi Veterinerlik İşleri Birimi’ne götürdü.

  “BEN SADECE GÖREVİMİ YAPTIM.”

  Yaralı ördek yavrusunu kurtararak herkesin duyarlı vatandaşlar olması gerektiğini belirten ve her canlının merhameti ve sevgiyi hak ettiğini söyleyen Çelik, “Vicdanlarımızın kararmasına engel olalım. Sokaklarda bu sıcaklarda sokak hayvanları ve kuşlar için bir kase su bırakan hayırsever insanlar da var, bu yavru ördeği ölüme terk eden insanlar da. Ben sadece görevimi yaptım” dedi.

  Çöp konteynerinde ölüme terk edilen ördek yavrusu ise Pendik Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekipleri tarafından tedavi altına alındı. Özel bakıma alınan ördek iyileşene kadar veterinerlik gözetiminde kalacak.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı