Gündem Haberleri

  Narkotik Daire, sosyal medyadan uyardı

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  15.06.2017 - 11:31 | Son Güncelleme:

  Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, sosyal medyadan uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin kullanılmasını özendiren, paylaşımlarda bulunan kişileri uyardı. Bir de videonun eklendiği paylaşımda, uyuşturucuyu özendiren paylaşımların karşılığının 5 ile 10 yıl arasında hapis cezası olduğu belirtildi.

  Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Daire Başkanlığı, Twitter ve Facebook hesaplarından yaptığı paylaşımda, “İnternet ve Sosyal Medya üzerinden Uyuşturucu ve Uyarıcı Maddelerin kullanılmasını özendiren paylaşımların suç olduğunu biliyor muydunuz? Sosyal Ağların tuzağına takılmayın, paylaşımda bulunmadan önce bir kez daha düşünün ve İnternetin sayısız faydasını zarara dönüştürmeyin..!” denildi. Narkotik Daire, sosyal medyadan uyardı


  Videoda, bir kişinin internet ortamında uyuşturucuyu özendirmek için harcadığı çaba ve bu kişinin yakalanması canlandırıldı. Videoda, uyuşturucu kullanımını kolaylaştıracak şekilde tarifler veren, uyuşturucu maddelerin ayrıntılı fotoğraflarını özendirecek şekilde yayan, içerisinde bu yasadışı maddeleri öven yazı, şarkı, şiir, tiyatro ve skeç gibi eserlerin suç unsuru taşıdığı vurgulandı.

  Videoda, bu tarz paylaşımda bulunanların Türk Ceza Kanununun 190. maddesi gereğince 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılacağı bilgisine yer verildi.

  Etiketler: narkotik , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı