Gündem Haberleri

  Napoli'de terör tatbikatı: 5 yaralı

  Hürriyet Haber
  22.10.2005 - 20:07 | Son Güncelleme:

  Güvenlik birimlerinin hayali bir terör saldırısına maruz kalan bir kente müdahalesine dayalı tatbikatta, iki ambulansın gerçekten çarpışması 5 kişinin yaralanmasına neden oldu. Kentin Garibaldi Meydanı'nda meydana gelen kazada, yaralananlardan 3'ü olay yerinde ayakta tedavi gördü. Diğer yaralılar ise hastanedeki müdahale sonrasında taburcu edildi.

  Normalde yoğun trafiği ve kaosuyla dikkat çeken Napoli, bugün terörizm tatbikatı nedeniyle ayrı bir kargaşa yaşadı. Polis, jandarma, zabıta, sivil savunma ekibi, bölge kriz ünitesi, itfaiye ve sağlık ekiplerinden toplam 747 kişinin katılımıyla yapılan tatbikatta, 179 araç kullanıldı.

  Tatbikat senaryosu, kentin dört ayrı yerinde terörist saldırılar düzenlenmesi ve güvenlik birimlerinin bu saldırıya müdahalesini konu aldı.

  Napoli Belediye Başkanı Rosa Iervolino Russo, tatbikatın ardından yaptığı açıklamada, “Tatbikat tam bir düzen içinde başarıyla yapıldı. Kapasitelerinin mükemmelliğini kanıtlayan güvenlik güçlerimiz, bu kentin günlük yaşamı açısından da bir güvencedir” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı