Gündem Haberleri

  Naomi’nin kaprisleri herkesi bezdirdi

  Hürriyet Haber
  22.10.2003 - 01:30 | Son Güncelleme:

  Sunset mayolarının 2004 katalog çekimleri için önceki akşam Türkiye'ye gelen dünyaca ünlü top model Naomi'nin kaprisleri, basın mensuplarını da şirket yetkililerini de şaşkına çevirdi. Milano'dan geldiği akşam kalacağı Swissotel yerine önce yakın dostu Ömer Karacan'ın Kanlıca'daki yalısına giden Naomi Campbell, çok sayıda güvenlik görevlisi tarafından korundu. Görevliler, gazetecilerin görüntü almasını engellemek için büyük çaba harcadı.

  Dün sabah 10.00'da başlaması gereken çekimlere katılmayan ve öğle saatlerine kadar Swissotel'deki odasından çıkmayan Naomi Campbell’i, yakın dostları Ali Karacan ile Ömer Karacan stüdyoya gitmesi için güçlükle ikna edebildi. Ancak Ayazağa'daki Ata Stüdyoları'nda gerginlik sürdü. Saat 12.00 sularında stüdyoya giren manken, bu kez de kuaförü beğenmedi, değiştirilmesini istedi. Bu istek de yerine getirildi, ancak saatler geçse de Naomi objektifin karşısında yerini almadı. ‘‘Konsantre olamıyorum’’ diyen Naomi Campbell, tüm çekim ekibini saatlerce bekletti. Moda editörü Hakan Öztürk ile fotoğrafçı Serdar Önal başta olmak üzere herkesi zor durumda bırakan manken bir türlü ikna edilemeyince, İstanbul'da yaşayan bir kız arkadaşı da stüdyoya çağırıldı. Saatler 16.30'u gösterirken bunaltan bekleyiş sürüyordu. Bu durum Sunset Mayoları'nın sahibi Kenan Güneş'i de öfkelendirdi. Çekim için tüm şartları yerine getiren ve Naomi Campbell ile 10.00-18.00 saatleri arasında 8 saat boyunca sürecek bir çalışma için anlaşan Güneş, bekleyişin uzaması sonucu avukatlarını çağırdı. Basın mensupları dışarıda beklerken, içeride hararetli tartışmalar yaşanıyordu. Campbell bir ara çekime ikna oldu, ancak Serdar Önal dışında tüm ekibi dışarı çıkarttırdı. Bir mayo giydi, zoraki pozlar vermeye başladı, objektife bakmadı. Sonra yine öfkelendi ve soyunma odasına döndü. Kapıyı çarparak kapattıktan sonra da yanına kimseyi almadı. Sadece gazetecilerin ilgisinden bunaldığı için inanılmaz kaprisler yapan Naomi, bu ilgiyi terbiyesizlik olarak adlandırarak ‘‘Pis Türkler... Bana dün yaptığınız terbiyesizliğin cezasını çekeceksiniz. Çekim yapmıyorum’’ diye bağırmaya başlayınca da ipler koptu. Bu sabah 09.30 uçağıyla İstanbul'dan ayrılması beklenen manken, dün akşam saatlerinde ülkeden ayrıldı.

  Top model şartları

  4'ü yakın toplam 10 koruma görevlisi...

  Swissotel'de kral dairesinde konaklama...

  Otel odasının önünde 24 saat bekleyecek bir garson...

  İstanbul turu sırasında kullanılacak son model Mercedes bir otomobil...

  Tur sırasında kendisini bilgilendirecek iyi bir rehber...

  Özel sebze yemeklerinden oluşacak mönü...

  NE YAPARSA YAPSIN

  Geçtiğimiz aylarda Beylikdüzü TÜYAP'ta düzenlenen bir tekstil fuarına katılmak üzere İstanbul'a gelen Naomi Campbell, bu kez Sunset Mayoları'nın 2004 kataloğunda görev almak üzere Türkiye'deydi...

  Dört yıl önce Türkiye pazarına giren Sunset Mayoları'nın bağlı bulunduğu Günkar Tekstil'in Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Güneş, büyük hevesle getirdiği mankenin kaprisleri sonrasında öfkesini gizleyemez duruma geldi. Güneş, çekimlerin aksaması üzerine, en az kendisi kadar gerilim içinde olan basın mensuplarına, şunları söyledi:

  ‘‘Çekim için 8 saatlik bir anlaşma yapmıştık. 10.00'da başlayacak ve 18.00'de bitecekti. Sözleşmede tüm detaylar yazılıydı, kendisi de bunları kabul etmişti. Ancak kaprisleri bitmedi. Kimseyi yanına almadı. Avukatları çağırdım. Bir tutanak tutulacak. Uluslararası mahkemelerde hakkımızı arayacağız. Artık bu saatten sonra ne yaparsa yapsın, umurumda değil!’’

  Naomi’nin amacının, makyajsız fotoğrafını çeken medyayı cezalandırmak olduğu belirtiliyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı