Gündem Haberleri

  ‘Namus cinayeti’ne müebbet istemi

  Mehmet KAYMAK/ADANA, (DHA)
  19.11.2009 - 12:16 | Son Güncelleme:

  ADANA’da şiddet uyguladığı için kendisinden boşanan eşiyle ilişkisi olduğunu düşündüğü 41 yaşındaki Mehmet Beşir Biçen’i, ‘namusumu temizleyeceğim’ diyerek öldüren 40 yaşındaki Mehmet Emin Yağız hakkında, ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  İddiaya göre Mehmet Emin Yağız, geçen yıl şiddetli geçimsizlik ve şiddet eğilimleri nedeniyle eşi Aynur T.’nin açtığı dava sonucu boşandı. Eşinden ayrıldıktan sonra Konya’ya taşınan Yağız’ı arayan Adana’daki akrabaları, eski eşinin başka erkeklerle birlikte olduğunu söyledi. Dedikoduların aile içinde yayılmasının ardından Adana’ya gelen Yağız, eski karısıyla görüşmek istedi, ancak olumsuz yanıt aldı. Yağız bunun üzerine, eski karısının beraber olduğu söylentileri bulunan Mehmet Beşir Biçen’in evini gözetleyerek, sürekli gittiği mekanları belirledi. Mehmet Emin Yağız, 14 Ağustos’ta 19 Mayıs Mahallesi 1122 Sokak’taki kahvenin önünde okey oynayan Biçen’e yaklaşarak, “Namusumu temizleyeceğim” dedikten sonra tabancayla ateş etti Biçen, hastaneye götürülürken yolda yaşamını yitirdi. Aynı olayda kahvedeki müşterilerden 59 yaşındaki Hasan Tangat da bacağından yaralandı.

  2 AY SONRA ADANA'DA YAKALANDI

  Kaçıp Konya’ya giden, olaydan 2 ay sonra geldiği Adana’da yakalanan Yağız, çıkartıldığı mahkemece tutuklandı. Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı, iddianameyi hazırlayıp, Yağız hakkında dava açtı. Önümüzdeki günlerde Adana 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak olan Yağız hakkında, ‘Adam öldürmek’ suçundan müebbet, yaralamaktan ise 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

  Boşanmasına rağmen, eski eşinin yaşamıyla ilgili dedikodulardan rahatsız olup, cinayet işleyen Yağız’ın sorgusunda, öldürdüğü kişinin eski eşiyle ilişkisi olduğunu, cinayeti de bu yüzden işlediğini söylediği belirtildi. Olayla ilgili ifadesine başvurulan Aynur T. ise, öldürülen Mehmet Beşir Biçen’i çok fazla tanımadığını, sadece birkaç defa karşılaşıp selamlaştıklarını söyledi.

  Mehmet Beşir Biçen’in eşi Maşallah Biçen de, Yağız'ın daha önce komşuları iken Konya’ya taşındığını, cinayetin sebebini bilmediğini söyleyip, şikayetçi oldu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı