Gündem Haberleri

  Namı bile yarım trilyon

  Hürriyet Haber
  24.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mahmut Yıldırım'ın yakalanan sağ kolu Zakir Selvi'nin yıllardır Yeşil'i görmediği ortaya çıktı. Zakir Selvi, Yeşil'in adını kullanarak topladığı haraçlarla 500 milyar liralık servet edinmiş.

  YEŞİL kod adlı Mahmut Yıldırım'ın sağ kolu olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Zakir Selvi'nin yıllardır Yeşil'le bağlantısı olmamasına rağmen, ‘‘Ben Yeşil'in adamıyım’’, ‘‘Mahmut Abi gönderdi’’ diyerek çek senet tahsil ettiği, haraç istediği anlaşıldı.

  Spor Mercedes'inde yakalanan ‘‘Bedirhan’’ kod adlı Zakir Selvi'nin yaklaşık 500 milyar lira değerinde daire, apartman ve bankalarda nakit paralarının bulunduğu bildirildi. Zakir Selvi'nin sorgusunda, ‘‘Ben Mahmut Yıldırım ile yıllar önce tanıştım. Bir süre onunla birlikte faaliyetlerde bulunduk. Ancak yaklaşık 3-4 yıldır Yeşil'i ben de görmüyorum’’ dediği öğrenildi. Zakir Selvi'nin, ‘‘Yeşil öyle bir şöhret yapmıştı ki, onun namını kullanarak para kazandım’’ dediği bildirildi.

  Zakir Selvi hakkında Bursa ve İstanbul mahkemelerince verilmiş iki ayrı gıyabi tutuklama kararı bulunduğu anlaşıldı. Selvi'nin, Ankara'da müteahhit Mehmet Emin Değer'den haraç istenmesi olayıyla ilgili yargılanacağı öğrenildi.

  Emin Değer'den 1.5 milyon dolar haraç istendiğinde, Mahmut Yıldırım'ın kardeşi Bahattin Yıldırım da, polise verdiği ifadede, ‘‘Haraç isteyen bu kişilerle Ağabeyim Mahmut Yıldırım'ın hiç bir bağlantısı olamaz. Bu kişiler Yeşil'den habersiz onun adını kullanıyor olabilir’’ diye uyarmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı