Gündem Haberleri

  Namazlarını kılmayız

  Mehmet Kayhan YILDIZ, DHA
  02.10.2003 - 02:03 | Son Güncelleme:

  Türkiye Diyanet Vakfı Sendikası Konya Şube Başkanı Hüseyin Demirci, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gürüz ile İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alemdaroğlu'nu tehdit etti.

  Türkiye Diyanet Vakfı Sendikası Konya Şube Başkanı Hüseyin Demirci, YÖK Yasa Tasarısı'na karşı çıkan YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz ile İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu'na tehdit gibi tepki gösterdi.

  Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle basın toplantısı düzenleyen Demirci, Gürüz ve Alemdaroğlu'nun her defasında imam hatiplileri ve Diyanet camiasını hedef aldıklarını iddia ederek şunları söyledi: ‘‘Gürüz ve Alemdaroğlu gibi düşünenler, takıyyeyi bırakıp sahte Atatürkçülükten vazgeçmeli. Din görevlilerine her defasında saldırmayı kendi gıdası olarak görenler, bu saldırılarına devam etmeleri halinde Türk Diyanet Vakfı Sendikası üyesi İmam Hatipliler tarafından cenazeleri yıkanmayacak ve namazları kıldırılmayacak. Edirne'den Van'a kadar Anadolu toprağı nice nemrutlara mezar olduğu gibi, nice İbrahimler'e makam ve nice Fatihler'e türbe olmuştur.’’ Din görevlilerine gereken önem ve değerin verilmediğinden yakınan Demirci, ‘‘Bazı kişi ve topluluklar İmam Hatip Liseleri'ni gerici, yobaz, mürteci kelimeleriyle tanımlama gafletine düşerek, kendilerine makam, mevki ve rant elde etmeye çalışmak gibi kötü bir düşünce içerisine girmişlerdir. Toplumun her kesimi ve kurumu sorumluluğunu ve haddini bilmedir’’ diye konuştu.

  Hüseyin Demirci, imam hatip mezunu ve 9 yıl imamlık yaptı. Daha sonra Açık Öğretim İşletme Bölümü'nü bitirdi. Şu anda Karataş Müftülüğü'nde şef olarak çalışıyor.

  SUÇ DUYURUSU

  İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fukültesi Dekanı Prof. Dr. Şeref Ertaş, ‘‘Gerekiyorsa Kubilay olmaya hazırız’’ sözleriyle gündeme gelen Rektör Prof. Dr. Emin Alıcı hakkında Ermeni asıllı Hıristiyan olduğu şeklinde yayın yapan Anadolu'da Vakit Gazetesi hakkında savcılığı göreve çağırdı. Ertaş, ‘‘Sayın Alıcı'nın kardeşleri Aziz ve İbrahim Alıcı'nın da Ermeni terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığı yönünde yazı yazan gazete hakkında yarın (bugün) suç duyurusunda bulunacağız’’ dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı