Gündem Haberleri

  Nakoula’nın kellesine 100 bin $

  Hürriyet Haber
  23.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD’de yaşayan Mısırlı Kıpti Nakoula Basseley Nakoula’nın yapımcılığını üstlendiği “Müslümanların Masumiyeti” filmine karşı kanlı gösteriler dün de sürerken Pakistanlı bir bakan Nakoula’yı öldürecek kişiye 100 bin dolar ödül koyduğunu açıkladı.

  Pakistan Demiryolu Bakanı Gulam Ahmed Bilur, Peşaver’de gazetecilere yaptığı açıklamada “Bugün burada hazreti peygamber ile alay eden ve dine küfreden bu kişiyi öldürecek kişiye kişisel olarak 100 bin dolar vereceğini ilan ediyorum” dedi. Mümkün olsa Nakoula’yı “kendi elleriyle öldürmek” istediğini söyleyen Bakan Bilur,  “Taliban ve El Kaide’deki kardeşlerimi bu yüce göreve davet ediyorum” diye de ekledi.

  60 çevik kuvvet tek protestocu

  İSLAM karşıtı son karikatürler Fransız hükümetini alarma geçirdi. Dünkü protesto gösterilerini yasaklayan hükümet geniş güvenlik önlemleri aldı. Paris’te çok sayıda noktaya polis ekipleri konuşlandırıldı ancak herhangi bir gösteri girişimi olmadı. Marsilya’da ise bir polis helikopteriyle 60 çevik kuvvet kent merkezinde önlem almasına karşın sadece Omar Djellil adlı protestocu eylem yaptı. Djellil, 30 gazeteciye pasaportunu gösterip “Bugün tek başıma olabilirim ama sessiz çoğunluğun sözcüsüyüm” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı