Gündem Haberleri

  Nakliye şebekesine darbe: 9 gözaltı

  Mehmet BULUT/GAZİANTEP, (DHA)
  16.11.2009 - 13:42 | Son Güncelleme:

  GAZİANTEP'te düzenlenen operasyonda, çeşitli illerden aldıkları yaklaşık 300 bin TL değerindeki malları, yerine ulaştırmayıp sahte belgelerle piyasaya sürdüğü bildirilen 9 kişilik şebeke çökertildi. Operasyonda şüphelilerin işyeri ve evinde 2 kilo 700 gram esrar da ele geçirildi.

  İl Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekipleri, İstanbul, Adana ve Kocaeli'den yükledikleri çocuk bezi, içecek ve deterjan malzemelerini yerine ulaştırmayıp piyasaya sattıkları ve sahte belgelerle dolandırıcılık olayına karıştığı belirlenen bir şebekeyi 6 ay boyunca takibe aldı. Takip sonucu Gaziantep ve Ankara'da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, Mehmet K., Muzaffer G., Habip Ç., Nihat K., Yalçın G., Çelebi K., İmam K., Mustafa K. ve Necmettin K. yakalandı.

  Şüphelilerin İstanbul, Adana ve Kocaeli'den yükledikleri yaklaşık 300 bin TL değerindeki malzemeleri Gaziantep'te bir depoya gizledikleri, bir kısmını da sattığı belirlendi. Operasyonda şüphelilerin işyeri ve evinde 2 kilo 700 gram esrar, Kocaeli'den yüklenen 108 bin TL değerinde deterjan, Adana'dan yüklenen 86 bin 500 TL değerinde içecek, 11 irsaliye koçanı, 2 ticari taşıt kullanma belgesi, 2 kimlik fotokopisi, 2 kuru sıkı tabanca, 50 kuru sıkı tabanca mermisi, 3 plaka, 5 ayrı tescil belgesi ile vekaletname, açık senet ve vergi levhası ele geçirildi.

  9 şüpheli, ifadelerinin ardından ‘dolandırıcılık, resmi evrakta sahtecilik’ suçlarından Adliye'ye sevk edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı