Gündem Haberleri

  Nahcıvan gümrük müdürü, Kars’ta gözaltına alındı

  Suat DENİZ/IĞDIR, DHA
  17.12.2013 - 20:48 | Son Güncelleme:

  IĞDIR’ın Aralaık İlçesi’ndeki Türkiye ile Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ni birbirine bağlayan Dilucu Sınır Kapısı’nda başlatılan rüşvet ve kaçakçılık operasyonu kapsamında Nahcıvan Gümrük Müdürü Mir Mehmet Seyitov, Kars’ta uçaktan indikten sonra gözaltına alındı.

  İstanbul’dan bugün uçakla saat 13.30’da Kars’a gelen Nahcıvan Gümrük Müdürü Mir Mehmet Seyitov, Emniyet Kaçakçılık ve Organize suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Iğdır’a getirilen Seyitov, Devlet Hastanesinde kontrolden geçirildi ve Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Azerbaycan’ın Iğdır Konsolosu Asiman Aliyev, gelişmeler üzerine Emniyet Müdürlüğü’ne geldi.

  Türkiye ile Nahcıvan arasındaki Dilucu Sınır Kapısı, Iğdır ve Aralık İlçesi’nde dün 2ü polisin katıldığı eş zamanlı operasyonda 1’i kadın 7’si gümrük çalışanı, 10 nakliye firması sahibi olmak üzere 17 kişi gözaltına alınmıştı. Bugün şüphelilerden S.K., F.K., M.E.G., C.Y. ve K.G. sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye verildi. Nakliyecilerden M.E.G. ilk sorgunun ardından tutuklandı. eMNİYET’TE Gözaltındaki M.Ö., E.Y., M.G., A.E., T.G., B.G., H.G., S.V., M.Ç., A.U., R.D., H.Ö.’nün sorgusu devam ediyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı