Gündem Haberleri

  Mydonose'dan klasik bale adımı

  Hürriyet Haber
  12.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  David Coperfield'le açılışı yapılan ve Greece gibi bir müzikali Türkiye'ye getiren Mydonose Showland şimdi de klasik bir bale eserini Türk seyircisiyle buluşturmaya hazırlanıyor. Son yıllarda Rusya'nın en gözde bale toplulukları arasında kabul edilen Rus İmparatorluk Balesi,6 Ekim'de Türkiye'ye geliyor.

  DEV gösteri çadırıyla Türkiye'yi modern anlamda şovla tanıştıran Mydonose Showland, atılımlarına bir yenisini daha ekliyor. David Coperfield gibi dünyaca ünlü bir illüzyon ustasını, Greace müzikali ve Herkül gösterisini Türk seyircisiyle buluşturan Mydonose şimdi de ünlü bir bale grubunu ülkemize getiriyor.

  Yirminci yüzyılın en önemli balerinlerinden biri olan Maya Plesitskaya tarafından kurulan Rus İmparatorluk Balesi, 6 Ekim'de Türk izleyicisiyle buluşacak.

  Moskova'daki Hermitage Binası'nda kurulan Novaya Operası'nın bünyesinde faaliyet gösteren Rus İmparatorluk Balesi artık Bolşoy'un iktidarını elinden almış olarak görünüyor. Türkiye'de Şehrazat, Bolero ve Poloveç Dansları'nı sahneleyecek olan grupla birlikte Maya Plisetskaya da ülkemize gelecek. Bugün 75 yaşında olan Plisetskaya halen bazı eserlerde sahneye çıkıp dans ediyor.

  Mydonose Showland'de beş gösteri gerçekleştirecek olan Rus İmparatorluk Balesi, Ankara'da da iki temsil gerçek leştirecek.

  Şov dünyasının ünlü isimlerini izleme fırsatını bize sunan Mydonose'un böyle bir seçim yapmasının nedenini Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güvenç Kılıç şöyle açıklıyor: ‘‘Bu zaten bizim hayalimizdi. Nitelikli gösterileri ülkemize getirmeyi amaçlayarak ve buna çağdaş bir mekan yaratma fikriyle yola çıkmıştık. Şovların yanında klasik eserleri de getirmeye devam edeceğiz. Bununla birlikte yeni projelerimiz de var. Müzikal ya da şovları ihraç etmekten çok ithal etmeyi de düşünüyoruz ve bu alanda da çalışmalarımız var.’’

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı