Gündem Haberleri

  Müzik enstrümanları müzayedeye çıkıyor

  Hürriyet Haber
  04.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Prof. Edvard Aris'in özel koleksiyonu olan birbirinden ilginç ve nadide müzik enstrümanları, 6 Şubat 2000 Pazar günü açık artırmaya çıkıyor. Eskidji Müzayede Evi'nin düzenlediği ve saat 15.00'te başlayacak olan açık artırmada tam 70 parça enstüman, meraklılarının beğenisine sunulacak. Müzik enstrümanlar arasında akordionlar, lirler, harmonium'lar bulunuyor.

  Eskidji Müzayede Evi'nin önümüzdeki pazar günü düzenlediği ikinci müzayede saat 16.00'da başlaycak. Salon 1'deki müzayedede çeşitli sanat eserleri satışa sunulacak. Eserler arasında bronz, tunç, kemik ve ahşap heykeller, 18 ve 19. yüzyıl masa ve sehpalar, mermer büstler, vazolar, vitrinler, alabaster vazolar, aynalar, saatler ve daha başka ilginç sanat eserleri satılacak. 123 parça eserin meraklılarının beğenisine sunulacağı ikinci müzayedede, 18. yüzyıl gotik bir dolapla XV. Louis tarzı bir komidinin büyük çekişmeye sahne olması bekleniyor.

  Aynı gün Eskidji Müzayede Evi'nde saat 17.00'de üçüncü bir müzayede daha düzenlencek. Yerli ve yabancı ressamların eserlerinin satılacağı üçüncü müzayedede Taco Scheltma (1831-1867) imzalı iki tablo ile yine 19. yüzyıl sanatçılarından Danimarkalı Julius Fürst'ün bir tablosunun büyük ilgi görmesi bekleniyor. Türk sanatçıların İbrahil Çallı ile Ş. Muhittin Targan'ın eserlerine de açık artırmada kolay kolay satılamayacak tablolar gözüyle bakılıyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı