Gündem Haberleri

  Müzakere sonrası ilk troyka toplantısı yarın

  ANKARA(ANKA)
  21.02.2006 - 15:11 | Son Güncelleme:

  Türkiye’nin üyelik müzakerelerinin başlamasından sonra Türkiye ile AB arasında ilk "Troika" toplantısı yarın Ankara’da yapılacak.

  Siyasi direktörler düzeyindeki toplantıda "karikatür krizi" ve Hamas’ın Türkiye ziyaretinin ele alınması bekleniyor.

  Türkiye ile AB arasındaki siyasi direktörler düzeyindeki "Troika" toplantısı, yarın Ankara’da yapılacak. İslam dünyasında Avrupa karşıtı tepki ve gösterilere yol açan "karikatürler krizi"nin patlak vermesinden sonra yapılacak "Troika" toplantısında Türkiye-AB ilişkileri ve uluslararası konular ele alınacak.

  Türkiye’yi Dışişleri Bakanlığı’nda AB’den sorumlu Müsteşar Yardımcısı Ahmet Acet’in başkanlığındaki bir heyetin temsil edeceği toplantıya AB Troikası’nı oluşturan şimdiki başkan Avusturya, sonraki başkan Finlandiya ve AB Komisyonu yetkilileri katılacak.

  AB Komisyonu Dış İlişkilerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Karel Kovanda’nın katılacağı görüşmelerde Avusturya ve Finlandiya ise siyasi direktör düzeyde temsil edilecek.

  KARİKATÜRLER, HAMAS

  Ankara’da yapılacak toplantıda karikatür krizinin de gündeme geleceği ifade ediliyor. Bu çerçevede Türk tarafının krizle ilgili olarak yaptığı girişimler konusunda bilgi vermesi bekliyor.

  Görüşmeler sırasında AB tarafının Hamas heyetinin Türkiye ziyareti konusunda da bilgilendirileceği ifade ediliyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı