Gündem Haberleri

  Müzakere belgesi geldi-gelmedi krizi

  Hürriyet Haber
  06.10.2005 - 01:54 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile Dışişleri Bakanı Abdullah Gül arasında çıkan ‘müzakere belgesini gönderdik-gelmedi’ tartışması, Genel Kurul’da havanın gerilmesine neden oldu.

  Müzakere belgesi geldi-gelmedi krizi

  AB müzakere süreci konusunda Meclis’e bilgi veren Gül, konuşmasında ‘Belgeyi tüm partilere gönderdik’ dedi. Bu sözler üzerine muhalefet sıralarından ‘Bize bir şey gelmedi’ itirazları yükseldi. Gül, bunun üzerine ‘Partinize gönderdik, herhalde size ulaştırmadılar’ diye yanıt verdi.

  Baykal, bir süre sonra yerinden müdahale ederek, ‘Israr ediyorsunuz, ama şimdi sekreterimle konuştum. Bize gönderilmiş bir belge yok’ diye suçladı. Gül ise belgenin gönderildiğinde ısrar etti. Baykal yine ‘Almadık’ diye itiraz edince, Gül, kürsüden ayrılarak elindeki metni Baykal’a götürdü. Baykal, itirazını sürdürürken, Gül’ün uzattığı metni almadı. Gül’ün eli bir süre havada kaldı. Gül, bunun üzerine metni Baykal’ın oturduğu sıraya bırakarak, oradan ayrıldı. İki adım uzaklaşan Gül, Baykal’ın ‘İstemiyoruz, al bunu’ sözleri üzerine geri dönerek, hışımla metni aldı. Gül’ün bu tavrı muhalefet sıralarında tepkiyle karşılaşırken, AKP’lilerden alkış aldı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı