Gündem Haberleri

  Muz ve çilek seraları sular altında

  Mithat ÜNAL/ANAMUR (Mersin), (DHA)
  22.01.2012 - 16:48 | Son Güncelleme:

  MERSİN’in Anamur ve Bozyazı ilçelerinde iki gündür aralıksız devam eden yağmur, muz ve çilek seralarını sular altında bıraktı.

  Anamur’ın Fatih Mahallesi ile Bozdoğan ve Çarıklar köylerinde tahliye kanalları yetersiz kalınca, muz ve çilek seraları su baskınına uğradı. Üreticilerin bazıları suyun altında kalan çileklerinin naylonlarını açmak için mücadele ederken, bazıları çaresizce suların çekilmesini bekledi.

  Beline kadar sulara gömülü halde çileklerini kurtarmaya çalışan çiftçi 45 yaşındaki Hilmi Uysal, "Bu yılki ürünlerim gitti. Bunu kurtarmak artık zor" diyerek çaresizliğini dile getirirken, 42 yaşındaki Mesut Aladağ, iki gündür devam eden aşırı yağışların muz seralarını da sular altında bıraktığını söyledi. Evinin ve dükkanının önünde muz sandıklarını sudan çıkarmaya çalışan esnaf ise su baskını nedeni ile dükkanında çalışamaz duruma geldiğini ve evlerine giremediklerini belirtti.

  Öte yandan Bozyazı ilçesi Alparslan Türkeş Bulvarı civarındaki bir çok ev ve sera yağmurdan olumsuz etkilendi. Vatandaşlar, evlerin birinci katlarına ve dükkanlarına dolan yağmur sularını tahliye etmek için gün boyu uğraş verdi.

  Yağmur seraları bu hale getirdi

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı