Gündem Haberleri

  Mut'ta 'gazinolar kapatılsın' eylemi

  Murat SÖZERİ/MUT (Mersin), (DHA)
  02.01.2015 - 16:28 | Son Güncelleme:

  MERSİN’in Mut İlçesi’nde gazino önünde çıkan kavgada 23 yaşındaki İlker Durna’nın bıçaklanarak öldürülmesini protesto eden grup, ilçedeki gazinoların kapatılmasını istedi.

  Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan yaklaşık 200 kişi, 23 Aralık’ta bir gazinonun önünde iki grup arasında çıkan kavgada İlker Durna’nın bıçaklanarak öldürülmesini protesto etti. ’Canlar yanmasın ocaklar sönmesin’, ’Mut’ta gazino istemiyoruz’, ’Gazinolar yıkılsın aileler kurtulsun’ sloganları atan grup adına açıklama yapan İlker Durna’nın amcası Erdal Durna, Mut İlçesi’nde gazinonun çok fazlı olduğunu ve bu durumun halkı rahatsız ettiğini söyledi.

  Gazinolarda çok sayıda kadının da konsomatris olarak çalıştığını ilerdi süren Durna, "Mut’ta gazino bakkal kadar yangın. Buralarda milyonlarca para harcanıyor, yuvalar yıkılıyor. En son gazino ile bir ilgisi olmayan yeğenim öldürüldü. Artık bu gazinolara dur demenin vakti geldi. Artık ilçemizde gazino istemiyoruz" dedi.

  İlker Durna’nın babası Tuncer Durna ise, oğlunun gazinoya giden bir çocuk olmadığını yoldan geçerken öldürüldüğünü ileri sürdü. Durna, gazinoların kapatılmasını istediklerini de sözlerine ekledi.

  İlker Durna’nın öldürüldüğü olayın ardından gözaltına alınan şüpheliler Selçuk K. ve Soner B. tutuklanmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı