Gündem Haberleri

  Mutki'deki kazılarda 6 kemik parçası bulundu

  A.A
  24.02.2011 - 14:58 | Son Güncelleme:

  Bitlis Barosu Genel Sekreteri Burhan Aksoy, Mutki İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesinde yapılan kazıda 6 kemik parçasına rastlandığını söyledi.

  Baro binasında açıklama yapan Aksoy, kazı sonucu, komutanlığın daha önceden mevzi çalışması yaptığı yerde 6 kemik parçasına rastlandığını, kemiklerin insana ait olup olmadığının adli tıp incelemesi sonucunda ortaya çıkacağını belirtti.

  İddialar üzerine Mutki İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesinde, Mutki Cumhuriyet Savcılığı tarafından kazı başlatıldığını kaydeden Aksoy, şunları kaydetti:

  “Baro başkanımız Enis Gül, kazıya müşteki vekili olarak katıldı. Jandarmanın bahçesinde iki yerde kazı yapıldı. İlk kazıda bir şeye rastlanmadı. İkinci kazıda ise, 6 parça kemiğe rastlanıldı. Bu kemikler jandarmanın daha önceden mevzi çalışması yaptığı yerde çıktı. Savcılık daha önce el koyduğu kemikleri ve son kazıdan çıkan kemikleri adli tıpa gönderecek. Bu kemiklerin insana ait olup olmadığı adli tıpta yapılacak inceleme sonucu ortaya çıkacak.”

  Bu tür iddiaların olmasının vahim olduğunu, üzerinin örtülmemesi gerektiğini ifade eden Aksoy, şöyle devam etti:

  “Biz bunun takipçisi olacağız. Baro olarak gerçekten hukukun gereğinin yerine getirilmesi, gerçeklerin ortaya çıkarılması istiyoruz. İlçede kazılar yapılırken, komutanlığın savcılıktan habersiz kazı yapması, akıllarda bazı şüpheleri doğruyor. Çünkü bununla ilgili taraflar gerekli yazılı şikayetlerde bulunmuş. Bu iddiaların doğru olup olmadığı soruşturma neticesinde ortaya çıkacak. Şikayette bulunanların kan örnekleri alınacak. Çıkan kemiklerin DNA'larıyla, örnekler karşılaştırılacak. Baro olarak bu olayları takip etmekteyiz ve üzerinin örtülmemesini düşünmekteyiz. Savcılık bu konuda gerekeni yapıyor.”

  Aksoy, daha önce DNA karşılaştırması için verilen kan örneklerinin sonuçlarının henüz gelmediğini de sözlerine ekledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı