Gündem Haberleri

  Müthiş iddia

  Hürriyet Haber
  02.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  2 torununu kravatla boğmaktan yargılanan dedenin davası karıştı. Şimdi de enişte, ‘‘Kayınpederim suçsuz. Çocukların annesinin sevgilisi var ve katili onlar çok iyi biliyor’ dedi.

  TORUNLARI Nurcan ve Gül-can'ı kravatla boğarak öldürdüğü iddia edilen Yusuf Şengün'ün yargılandığı davada tanık olarak dinlenen damadı Feridun Özcan, ‘‘Kayınpederim suçsuz. Cinayeti kimin işlediğini, Muhsin Köse ile yasak aşk yaşayan çocukların annesi Cemile Şengün biliyor, ama saklıyor’’ iddiasında bulundu.

  Boşanacağım demiş

  Kadıköy 2. Ağır Ceza Mahke-mesi'nde görülen duruşmada, tanık olarak dinlenen ailenin yakını İlhan Şengün, ‘‘Olaydan 2 gün sonra Şenol geldi. Eşinin birisiyle ilişkisi olduğunu öğrendiğini, onu boşayacağını söyledi’’ dedi. Yusuf Şengün'ün damadı Feridun Özcan da, olaydan 3 gün önce kayınpederinin evine geldiğini, anormal bir durumu olmadığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

  Sevgilisiyle görmüş

  ‘‘Olay günü kayınpederim karakolda, ‘Gece tuvalete kalktığımda gelinim camları kırıp çocukları öldürüyordu. Üstümü başımı yırttı, ama nedenini anlamadım' diyordu. Olaydan 4 gün sonra Şenol evime geldi. Katili bildiğini söyledi. Şenol'un büyük kızı Nurcan, annesini Muhsin Köse ile gördüğünü babasına anlatmış. Şenol da, Cemile'yi boynunda morluklar görünce annesinin evine götürmüş. Kayınvalidesi ise ‘Cemile ile Muhsin süt kardeşi. Aralarında bir ilişki olamaz' demiş.’’ Bu ifade, Şenol Şengün'ü çileden çıkardı. Şengün, Feridun Özcan'ın yüzüne tükürdü. Cemile Şengün ise tanık Feridun Özcan'ın kendisini daha önce evinde dövdüğünü öne sürerek, ‘‘Bu insanlar davadan vazgeçmem için, adam tutup, dövdürüp, ölümle tehdit ediyorlar. Namussuzluk yapmadım’’ diye konuştu.

  Mahkemeye red

  Cemile Şengün'ün katili ve delilleri sakladığını ileri süren sanık avukatı Hakkı Totar, ‘‘Cemile ile Şenol Şengün tutuklansın. Müvekkilim Yusuf Şengün serbest bırakılsın’’ dedi. Totar, objektif davranılmadığını iddia ederek, mahkeme heyetini reddetmek için süre istedi. Yusuf Şengün'ün tutukluluk halinin devamına karar verilerek duruşma ertelendi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı