Gündem Haberleri

  Mutfağınızda yeni yardımcı

  Hürriyet Haber
  08.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Deco - rum Leonardo

  Mutfaklar da yüksek teknolojiden nasibini almaya başladı. Artık mutfaktaki yardımcımız Ayşe hanım değil, Merloni'nin geliştirdiği bilgisayar Leonardo!.. Leonardo'nun dokunmatik ekranı sayesinde internette alışveriş yapmak, farklı ülkelerden yemek tarifleri bulup bunları direkt fırına aktarmak , eşinizle bu ekrandan haberleşmek mümkün, e- mail göndermek de!..

  TEK MERKEZDEN KUMANDA

  Leonardo; buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi ve fırını tek merkezden kumanda ediyor, ayrıca, ev içindeki bütün elektrikli cihazlar ile haberleşebiliyor ve onları kontrol edebiliyor, bunun sonucunda tek bir dokunuşla Leonardo'yu T.V. ekranı veya radyoya dönüştürebilir, ya da alışveriş listesi veya günlük işleri yazacağınız bir ekran olarak kullanabilirsiniz.

  İşte en çarpıcı özelliği: Leonardo'yu dışarıdan cep telefonunuzla veya internet aracılığıyla arayıp komutlar vererek tüm beyaz eşyalarınızın yönetimini ona devretmek mümkün.. Bu demektir ki, Leonardo çamaşır ve bulaşıkların yıkanmasını, yemeğin fırında istediğiniz programda ve saatte pişmesini sağlıyor. Ayrıca da bu ürünlerde meydana gelen herhangi bir arızada direkt servisle iletişime geçip, arıza kodlarını bildiriyor ve servis arızayı bilerek gelip, tamir ediyor.

  ENERJİ TÜKETİMİ

  Ve de ürünler birbirleriyle komünike olacağından, Leonardo sayesinde enerji tüketimleri dengelenerek evde sigortanın atması engelleniyor. Bu mucize yardımcı, şu anda Avrupa'da hizmete sunuldu. Dijital teknoloji Leonardo'ya Türkiye'de sahip olmak için bir süre bekleyeceğiz...

  Adres ve telefon

  Adres: Merloni Elettrodomestici, Anafartalar cad, No:85/A, Antalya

  & Telefon: 0.242.243 11 41

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı