Gündem Haberleri

  Musul rehinine şahit oldu

  Hürriyet Haber
  28.09.2014 - 01:21 | Son Güncelleme:

  Davutoğlu nikâh sırasında Musul rehinelerinden Emin Ercan ve Sümeyye Ercan’ın 8 aylık kızları Ela’yı kucağından indirmedi. Uykusu gelen Ela’yı öperek, kucağında salladı.

  BAŞBAKAN Davutoğlu, IŞİD’in rehin aldığı ve 101 gün sonra serbest bıraktığı Musul Başkonsolosluğu personelinden Özel Harekât Polisi Mesut Taşkıran ile Hazal Çağlar’ın Kırşehir’deki nikâhına katılarak, Taşkıran’ın şahitliğini yaptı. Taşkıran, serbest kaldıktan sonra Başbakanlık uçağı ile Ankara’ya dönerken Davutoğlu’nu nikâhına davet etmişti. Davutoğlu törendeki konuşmada “Bu düğün Türkiye’nin düğünü. Beni davet ettiğinde ‘Elini çabuk tut’ dedim. Yavukluyken ayrı kaldınız ama şimdi 2 düğünü bir arada yapıyorsunuz. Mesut sen bir daha kaybolma” dedi.

  TAŞ ATMA EDEPSİZLİĞİ

  Davutoğlu, Kırşehir’deki Ahi Evran Haftası töreninde, Şanlıurfa Suruç’taki gösterilerde Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk’un askerlere taş atmasına “Son dönemde Kobani’den gelen kardeşlerimize kapımızı açtık. Ama bir vekil tuttu o kardeşlerimizin elinden tutarak sınırlarımızın içine çeken o aziz Mehmetçiğe taş atma edepsizliğini gösterdi. Eğer Mehmetçik orada olmasaydı, onlar o kapıya sığınamazlardı” diye tepki gösterdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı