Gündem Haberleri

  Müşteri paraları sevgili hesabına

  Toygun ATİLLA/İSTANBUL
  20.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Polislikten atılma Güniz Akkuş’un kurduğu çetede azmettirici olduğu iddiası ile gözaltına alınan, ancak delil yetersizliğinden serbest bırakılan Fortis Bank Levent Şubesi Müdiresi Köpük Akçin, polisteki ifadesinde çalıştığı banka şubesindeki müşteri hesaplarından 640 bin YTL çektiğini itiraf etti.

  Köpük Akçin, sevgilisi A.K’nin, kızını kaçırıp ölümle tehdit ettiği için müşteri hesaplarından para çekmek zorunda kaldığını söyledi. Akçin, İstanbul Adliyesi, Nöbetçi 6. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı. Akçin, Mali Polis’teki sorgusu sırasında ağlayarak şunları anlattı:

  "Carmiks oto galeri firmasını ziyaret ettiğim sırada A.K. ile tanıştık. Bana kendisini firmanın ortağı olarak tanıttı. Daha sonra kendisi ile görüşmeye başladık. Bir süre sonra benden 30 bin YTL borç aldı. İlişkimiz sürdüğü sırada kendisinin bu firmanın ortağı olmadığını öğrendim. Aldığı borç parayı da vermedi. Ben de ilişkimizi noktalamak istedim. Bunun üzerine beni dövdü. Bir süre sonra yaptığı hareketten dolayı pişman olduğunu söyleyerek özür diledi. Benden tekrar para istedi. Kendisine para vermeyeceğimi söyleyince anneme ve kızıma zarar vereceğini söyledi. Tehdit ve baskılar sonrasında müşteri hesaplarından para çekmeye başladım. 350 bin YTL para transferi yaptım. Bunu A’nın 2 adamının hesabına gönderdim. Bunlara rağmen benim üzerimdeki baskıları sürmeye devam etti. Bankada hesabı bulunan gayrimüslümlerin ev ve işyerlerinin adreslerini vermemi istedi. Bunları yapamayacağımı söyleyince beni dövdü. Tekrar para istedi. Bunun üzerine başka bir müşterimin hesabından kendisine 95 bin Euro havale ettim. Mart 2006’da bu çektiğim paralarla Porche aldı."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı