Gündem Haberleri

  Mustafa'yı uğurladık

  ELAZIĞ, (DHA)
  07.07.2009 - 16:25 | Son Güncelleme:

  TUNCELİ’de dün kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Doğan Haber Ajansı (DHA) Elazığ muhabiri 37 yaşındaki Mustafa Devrim, bugün Elazığ'da düzenlenen törenle gözyaşları arasında toprağa verildi.

  MUSTAFA DEVRİM SON YOLCULUĞUNA BÖYLE UĞURLANDI 

  DHA muhabiri Mustafa Devrim için bugün Elazığ'daki İzzet Paşa Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, DHA Genel Müdürü Uğur Cebeci, DHA Genel Müdür Yardımcısı Kemal Gülmüş, AKP İl Başkanı Ali Şerifoğulları, İl Müftüsü Ömer Kocaoğul, Elazığ-Bingöl- Tunceli Tabip Odası Başkanı Prof.Dr. Mustafa Sarsılmaz, sendika ve sivil toplum örgüt temsilcileri, meslektaşları, sevenleri ve ailesi katıldı. Törene katılan meslektaşları Mustafa Devrim’e son görevlerini yerine getirirken fotoğraf ve görüntülerini büyük bir üzüntü içerisinde çekti.

  Cenaze töreninde konuşan DHA Genel Müdürü Uğur Cebeci, Mustafa Devrim’i kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Cebeci, “Bu coğrafyada başarılı gazeteciliğinin yanı sıra hobileri olan farklı kişiliği, dalgıçlığının yanında dalgıç eğitmenliği yapan, 3 dil bilen arkadaşımızı erken yaşta kaybetmenin derin acısını yaşıyoruz” dedi.

  Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu da büyük üzüntü yaşadığını belirterek, “Gerçekten çok üzgünüz. Biz bütün arkadaşlarımızı sevdik. Gitmediğimiz yollarda yollarımız, duymadığımız yerlerde kulaklarımız oldular. Onları göremediğimiz yerlerde gözümüz arıyor. Genç arkadaşımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet ailesine başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

  Mustafa Devrim’in uzun yıllar Hollanda’da yaşayan ve Türklerin temsilcisi olarak Belediye Meclis üyeliği yapan babası Mehmet Devrim, oğlunu kaybetmenin büyük acısını yaşadı. 4 çocuk babası Mehmet Devrim, törende başsağlığı dileyenlere sarılarak gözyaşları döktü.

  Leyla Devrim ile evli olan Mustafa Devrim, 12 yaşında Dilber 10 aylık Aydel, adında iki kız çocuk babasıydı. Elazığ Fırat Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Mezunu olan Mustafa Devrim, Türkiye’nin bir çok yerinde su altı dalışları yaptı, dalgıç yetiştirdi. Uzun yıllar Hollanda’da yaşayan ve Türkiye’ye dönerek gazetecilik yapan Mustafa Devrim, Flemenkçe Fransızca, İngilizce biliyordu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı