Gündem Haberleri

  Mustafa Sarıgül ve Hayri İnönü'den Berlin'de sürpriz zirve

  hurriyet.com.tr
  01.12.2014 - 12:43 | Son Güncelleme:

  Hurriyet.com.tr'den bomba haber... CHP’nin son seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mustafa Sarıgül, Berlin’de Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile sürpriz bir görüşme yaptı.

  Son dönemde Mustafa Sarıgül’ün Şişli Belediye Başkan yardımcısı olan oğlu Emir Sarıgül ile Başkan Hayri İnönü arasında bir gerilim olduğu konuşuluyordu. İddialara göre İnönü istifaya zorlanarak Emir Sargül’e başkanlık yolu açılmak isteniyordu. Geçtiğimiz günlerde Hayri İnönü bir açıklama yaparak, "İstifa yok görevimin başındayım"demişti.

  Son olarak Papa’nın İstanbul ziyareti sırasında Emir Sarıgül’ün güvercinli şovuna karşılık Başkan Hayri İnönü, Şişli halkına “Ben ayini izlediğim sırada, başkan vekilim güvercin gönderdi” SMS’i göndermişti.

  Siyaset kulislerini meşgul eden bu tartışma sürerken, Berlin’den sürpriz bir görüşme haberi geldi. Hayri İnönü’nün resmi bir toplantı için Berlin’e gideceğini haber alan Mustafa Sarıgül, haftasonu erkenden Almanya’ya gitti. İki siyasetçi Berlin’deki Swissotel’de bir görüşme yaptı.

  SARIGÜL: TAMAMEN TESADÜF

  Mustafa Sarıgül, hurriyet.com.tr’ye şu açıklamayı yaptı: “Burada buluşmamız tamamen tesadüf. Farklı sebeplerle Berlin’e gelmişken bir araya geldik. Hayri benim çok eski dostum…”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı