Gündem Haberleri

  Muş'ta üç kamyonda 301 kaçak yakalandı

  Mehmet AYDIN/MUŞ, (DHA)
  18.10.2008 - 12:05 | Son Güncelleme:

  MUŞ’un Yaygın Beldesi'nde, jandarmanın yaptığı yol kontrolünde 3 kamyonun kasasında 301 kaçak yakalandı. Daha çok koyun taşımakta kullanılan iki katlı kasalarda taşınan kaçaklar, 4 gündür aç susuz yolculuk yaptıklarını söyledi.

  Muş- Yaygın karayolunda önceki gün yapılan kontroller sırasında durdurulan 3 kamyonda, yurda yasadışı yollardan girdikleri belirlenen Bangladeş, Afganistan ve Pakistan uyruklu 301 kaçak ele geçirildi. Daha çok koyun taşımakta kullanılan iki katlı kasalarda taşınan kaçakların 4 gündür aç susuz yolculuk yaptıklarını söyledi. Bunun üzerine önce kaçaklara yemek verip karınlarını doyuran askerler, daha sonra kimlik tespiti yaptı.

  Türkiye’ye İran sınırından giriş yaptıklarını söyleyen kaçaklar ifadelerinde, “Van'a yakın bir yerde bizi bekleyen 3 kamyona bindik. Yollarda arama olduğu için gece yarısından sonra yolculuk yapıyorduk. Kalabalık olduğumuz için dikkat çekmeyelim diye kamyondan hiç inmedik. Aç ve susuz yolculuk yapıyorduk. Tek hayalimiz Türkiye’den Yunanistan’a geçmekti” dedi.

  Kaçaklar, ifadelerinin alınmasının ardından sınır dışı edildi. Gözaltına alınan 3 kamyon şoförünün sorguları ise sürüyor.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı