Gündem Haberleri

  Muş'ta BDP mitingi sonrası olay

  A.A
  02.05.2011 - 17:33 | Son Güncelleme:

  Muş'ta, BDP tarafından düzenlenen mitinge katılan bir grup, AK Parti seçim bürosuna ve bir markete taşlı saldırıda bulundu.

  BDP'nin desteklediği bağımsız milletvekili adayları Sırrı Sakık ve Demir Çelik, Belediye Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

  Milletvekili adaylarının konuşmasının ardından İstasyon Caddesi'nde yürümeye başlayan bir grup BDP'li, AK Parti seçim bürosu ile bir markete taşlı saldırıda bulundu. Çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesiyle ara sokaklara dağılan göstericiler, Yeşilce Mahallesi'nde de yol kapattı. Burada polise taş atan göstericiler, tazyikli suyla dağıtıldı.

  Bu sırada Yeşilce Mahallesi'nde, BDP'li yöneticilerle görüşen Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Ersan Özkan, BDP Merkez İlçe Başkanı Ali Erol ile tartıştı. Ali Erol'a, “kendi çocuklarını neden getirmedin” diye soru yönelterek tepki gösteren Özkan, eli taşlı çocukların da parti yöneticileri tarafından mahalle aralarına dağıtıldığını ifade etti.

  Olaylar, Sırrı Sakık ve BDP il yöneticilerinin araya girmesi üzerine sona erdi. Olaylarda 8 kişinin de gözaltına alındığı öğrenildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı