Gündem Haberleri

  Müslümanlar bayram ederken Başpiskopos kınadı

  A.A.
  23.10.2011 - 15:21 | Son Güncelleme:

  Alman Katolik Kiliseleri Başkanı Başpiskopos Zollitsch,Kaddafi'nin fotoğraf ve görüntülerinin yayımlanmasını eleştirerek, önemli bir vicdani sorumluluğu vurgulamış oldu.

  Alman Katolik Kiliseleri Başkanı Başpiskopos Robert Zollitsch, öldürülen Muammer Kaddafi'nin fotoğraf ve görüntülerinin dünya çapında yayımlanmasını ahlaki açıdan kabul edilemez bulduğunu söyledi.

  Zollitsch, Focus dergisine yaptığı açıklamada, Libya'daki isyancıların, Kaddafi'nin ölümünü belgelemekten çok bunu sansasyonel bir şekilde göstermeye çalıştığını, kendisinin de bunu kabul edemediğini ifade etti.

  Zollitsch, Libya halkının uzun zamandan beri arzuladığı huzura kavuşması için dua ettiğini sözlerine ekledi.

  İSVİÇRE LİBYA'YA YARDIMA HAZIR

  İsviçre, Libya'ya demokratikleşme sürecinde yardım edebileceğini bildirdi.

  İsviçre Dışişleri Bakanı Micheline Calmy-Rey, Sonntag gazetesine verdiği demeçte, ülkesinin Libya'ya demokrasiye geçiş sürecinde üç alanda yardımcı olabileceğini belirterek, bunları, halkın silahsızlanması, güvenlik güçlerinin reformu ve mayın temizleme olarak sıraladı.

  Cenevre'deki güvenlik merkezlerinin yeterli deneyime sahip olduğunu ifade eden Calmy-Rey, ülkesinin ayrıca BM misyonuna katılmaya hazır olduğunu bildirdi.

  İsviçre'nin Libya Ulusal Geçiş Konseyi'yle ilişkilerinin iyi olduğunu da vurgulayan Calmy-Rey, ülkesinin, Libya'nın dondurulan mal varlığını yakın zamanda serbest bırakabileceğini de belirtti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı