Gündem Haberleri

  Müslüman Kardeşler ÖSO'yu destekliyor

  AA
  16.07.2012 - 14:23 | Son Güncelleme:

  Suriye'deki halk direnişine destek vermek için Suriye Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın düzenlediği 'Müslüman Kardeşler: Devam Eden Yürüyüş' başlıklı konferans başladı.

  Silivri Family Otel'deki konferansa Suriye Müslüman Kardeşler lideri Riyad Şakfa, Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Abdülbasid Seyda, Suriye'nin Der'a şehrindeki Ömer Camisi'nin İmamı Ahmet es-Seyasine, Müslüman Kardeşler Şura Meclisi Başkan Vekili Hasan Hattab, Müslüman Kardeşler Yönetim Kurulu Üyesi Hitam Sufi ve Suriyeli aktivist Muhammed Hasnavi'nin yanı sıra Suriye'den ve Arap ülkelerinden siyasetçiler ve düşünürler katılıyor. Suriye'deki son gelişmelerin değerlendirileceği ve 'Suriye'deki özgürlük mücadelesinin desteklendiğinin vurgulanacağı' konferans iki gün sürecek.

  "HALKIN OLMADIĞI PLANI KABUL ETMİYORUZ"

  Konferansın açılışında konuşan Suriye Müslüman Kardeşler lideri Riyad Şakfa, Suriye halkının başarıya ulaşması için cemaat olarak üzerlerine düşeni en iyi şekilde yapacaklarını ifade etti. Dünyanın Suriye halkını yalnız bırakmasına rağmen mücadelenin devam ettiğini belirten Sakfa şöyle konuştu:

  “Müslüman Kardeşler olarak, Esed rejiminin baskısına ve takibine rağmen uzun yıllar Suriye'de siyasi, tarihi, sosyal ve kültürel alanlarda varlığımızı sürdürdük. Bütün muhalif tarafları destekliyoruz. Suriye'de, içinde halkın olmadığı hiçbir planı kabul etmiyoruz. Dünya kamuoyu, Suriye'de rejime karşı direnen halkı görmezden gelmeye devam ediyor.”
  Müslüman Kardeşler'in Suriye'deki çalışmalarına dair bilgi veren Sakfa, Özgür Suriye Ordusu'na verilecek desteğin önemini vurguladı.

  ÖZGÜR SURİYE ORDUSU'NU DESTEKLİYORUZ

  Konferansta konuşan Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Abdülbasid Seyda, Suriye'de çocukların vahşice öldürüldüğüne, ağır silahlar kullanıldığına dikkati çekerek, Suriye halkının bugüne kadar görülmemiş bir direniş gösterdiğini belirtti. Tüm muhalefete Esed yönetimine karşı birlik olma çağrısı yapan Seyda, “Özgür Suriye Ordusu'nu destekliyoruz. Suriye sokaklarında tarih yeniden yazılıyor. Şam'daki gelişmeler Suriye devriminde zaferin yakın olduğunu gösteriyor.” diye konuştu.

  Suriye Müslüman Kardeşler Teşkilatı Şura Meclisi Başkan Vekili Hasan Hattab, Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi ve Mısır'ın devrik lideri Hüsnü Mübarek'i hatırlatarak, 'Esed'in sonunun da onlara benzeyeceğini' iddia etti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı