GeriGündem Müslüm Gürses'i kaybettik
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  200
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Müslüm Gürses'i kaybettik

Müslüm Gürses'i kaybettik
refid:22727953 ilişkili resim dosyası

ARABESK müziğin unutulmaz ismi Müslüm Gürses, tedavi gördüğü Şişli’deki Memorial Hastanesi’ne dün sabah saatlerinde yaşama gözlerini yumdu.

Arabesk müziğinin baba lakaplı sanatçısı Müslüm Gürses, 15 Kasım 2012 Perşembe günü geçirdiği by-pass ameliyatından sonra karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma kaldırılmıştı. Sanatçının ölümü üzerine menajeri Nevzat Takmaz ile doktoru Uzman Dr. Deniz Şener dün basının karşısına geçti. Açıklamayı yapan Dr. Şener, "Müslüm Babayı maalesef kaybettik. Ailesinin, dostlarının, tüm sevenlerinin, hepimizin, Türkiye’nin başı sağ olsun. Zor bir süreçti. Bu sabah tansiyonu düştü. Kalp durması gelişti, yapılan müdahalelere rağmen maalesef sabah saatlerinde kaybettik. Sabah saat 08.30 gibi problemler başladı, saat 10.30 gibi kaybettik Muhterem Hanım'a başsağlığı dileklerimizi iletmek içir kendisini bekledik. Ona başsağlığı dileğini ilettikten sonra da size bu açıklamayı yapıyoruz. Bu uzun süreci birlikte yaşadık. Söyleyecek bir şey yok. Allah sevenlerine sabır versin ve hepimizin başı sağ olsun." dedi.  

HAYRANLARI AMBULANSIN PEŞİNDEN KOŞTU
Müslüm Gürses'in cenazesi Memorial Hastanesi'nden bir ambulansla Zincirlikuyu Mezarlığı Gasilhanesi'ne götürüldü. Cenazenin çıkarıldığını öğrenen Müslüm Gürses hayranları hastanenin acil servis girişine doğru koştular. Özel güvenlikçilerin engellemelerine rağmen sanatçının bazı hayranlarının ambulansın peşinden koştuğu görüldü.

HAYRANLARI AMBULANSIN PEŞİNDE KOŞTU

İŞTE MÜSLÜM GÜRSES'İN HAYATI / WEB TV

CENAZE BUGÜN

Sanatçı Müslüm Gürses'in cenazesinin bugün öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği bildirildi. Sanatçının Menajeri Nevzat Takmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada,  Gürses için ilk törenin bugün saat 10.00'da Cemal Reşit Rey Konser salonunda  yapılacağını söyledi. Takmaz, öğle vakti Teşvikiye Camisi'nde kılınacak cenaze namazının  ardından cenazenin Zincirlikuyu aile mezarlığında toprağa verileceğini bildirdi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN : "BÜYÜK BİR SANATÇIYDI"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren sanatçı Müslüm Gürses'in hem kendi nesillerini hem de genç nesli derinden etkileyen, şarkılarıyla sevginin, kardeşliğin ve dayanışmanın şiirini yazmış değerli bir sanatçı olduğunu bildirdi.

Balıkesir'de sivil toplum temsilcileriyle bir araya gelen Erdoğan, yoğun bakımda tedavi gören sanatçı Müslüm Gürses'in sabah saat 08.30'da yaşamını yitirdiğini ifade etti.

Müslüm Gürses'in hem kendi nesillerini hem de genç nesli derinden etkileyen, şarkılarıyla sevginin, kardeşliğin ve dayanışmanın şiirini yazmış değerli bir sanatçı olduğunu ifade eden Erdoğan, “Allah taksiratını hasenata tebdil etsin. Ailesine, yakınlarına, tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.

Erdoğan, şarkısının sözlerini okuduğu sanatçının tüm Türkiye'ye, bütün insanlığa şu mesajı verdiğini söyledi:

“Sev bütün insanları, say bütün insanları
Kin gütme, unut gitme geçmişte olanları
Dürüst ol, insancıl ol düşün öbür dünyayı
Bir karıncayı bile incitme sakın evlat
Geçmişten geleceğe yaratılmış ne varsa
Unutma ki hepsinin de bir sahibi var
Kul kaderini yaşar bahtına ne çıkarsa
Düşmez kalkmaz bir Allah unutma sakın evlat”

DOKTORU GÜRSES'İN ÖLÜM HABERİNİ BÖYLE DUYURDUBaşbakan Erdoğan, Gürses'in, gençliğin “Müslüm Baba” diye iltifat ettiği bir usta olduğunu da kaydetti.

ŞARKILARLA YAŞAYACAK / WEB TV

İŞTE MÜSLÜM GÜRSES'İN EN SEVİLEN ŞARKISI / WEB TVMÜSLÜM GÜRSES'İN EN MEŞHUR ŞARKISI / WEB TV

ONU HİÇ UNUTMAYACAĞIZ / WEB TVYorumları Göster
Yorumları Gizle