Gündem Haberleri

  Muşlular şehitleri için yürüdü

  Mehmet AYDIN/MUŞ, (DHA)
  12.12.2009 - 16:18 | Son Güncelleme:

  TOKAT’ın Reşadiye kırsalında bölücü terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen pusuda 7 şehitten ikisini veren Muş’ta düzenlenen yürüyüşte terör lanetlendi.

  Hain pusuda şehit olan Jandarma erlerden Yakup Mutlu Bulanık Örenkent'te, Ferit Demir ise Malazgirt’in Erence köylerinde düzenlenen iki ayrı törenle toprağa verilmişti. Muş’taki sivil toplum kuruluşları ile Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği teröre tepki mitingine yağışlı havaya rağmen 2 bin kişi katıldı.

  Karayolları kavşağında saat 14.00’da başlayan ‘Muş Şehitlerine Yürüyor’ mitinginde şehitlerin babaları ile gaziler ilk sırada yer aldı. İstasyon Caddesi'nden yürüyerek 2.5 kilometre sonra Belediye önüne gelen ve ‘Türk- Kürt Kardeştir bunu bozan kalleştir’, ‘Mehmetçiğe uzanan eller kırılsın’ sloganları atanlara esnaf alkışla destek verdi.

  Kadınlar evlerinin balkonlarından bayrak açarken, Belediye önünde yapılan konuşmalarda terör lanetlendi. Bingöl Şehit Aileleri Dernek Başkanı Ziya Sözen, “Emperyalist güçlerin maşası olan bölücü terör örgütü, mübarek değerlerimize saldırmaya Ümmet-i Muhammed’in kanını dökmeye devam etmektedir. 30 yıldır kan gölüne çeviren terör ateşi yüzünden bölgemiz insanı tarlasını ekemiyor, kepengini açamıyor. Evi ocağı söndüğü için ata yurdunu terk etmiştir” dedi.

  PKK terörünün gerçek mağdurlarının bölge insanı olduğunu ifade eden Ziya Sözen, “Bu savaş sadece bölücü eşkıya ile güvenlik güçlerimizin savaşı değildir. Bu savaş yüzyıllardır hilali bayrağa nakşeden milletimizle çarpık haçlı zihniyetinin savaşıdır. Milletçe el ele gönül günüle eskisinden daha büyük bir azimle birliğimizi dirliğimizi göstermenin tam zamanıdır” diye konuştu.
  Yapılan konuşmanın ardından topluluk sessizce dağıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı